ظریف در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در سوریه:

مردم سوریه باید خودشان سرنوشت سیاسی‌شان را رقم بزنند

سیاسی

وزير امور خارجه كشورمان در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در سوریه ضمن تاكيد بر سياست اصولي جمهوري اسلامي ايران در قبال سوريه گفت: مردم این کشور باید خود سرنوشت سياسي شان را رقم بزنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل در سوريه با وزير امور خارجه كشورمان ديدار و در خصوص آخرين تحولات مربوط به سوريه رايزني كرد.

در اين ملاقات كه در حاشيه گفت و گوهاي هسته اي در شهر ژنو و قبل از عزيمت ظريف به برلين در محل اقامت وزير امور خارجه كشورمان برگزار شد، دميستورا، نماينده ويژه دبيركل سازمان ملل در سوریه با تقدير از تلاش‌ها و همچنين استقبال از راهكارهاي پيشنهادي كشورمان در جهت تحقق راه حل سياسي براي وضعيت سوريه، آمادگي خود را براي ادامه گفتگو و بحث با كشورمان در اين راستا ابراز كرد.

وزير امور خارجه كشورمان نيز ضمن تاكيد بر سياست اصولي جمهوري اسلامي ايران مبني بر اينكه مردم سوريه خود بايد سرنوشت سياسي شان را رقم بزنند، اظهار داشت: هم چنان آمادگي داريم نقش سازنده خود را ايفا و از تلاش‌هاي سازمان ملل متحد در اين زمينه نيز پشتيباني خواهيم كرد.

ظريف خاطر نشان كرد: انتظار داريم بازيگران عمده بين المللي نيز در جهت حفظ تماميت ارضي و حل سياسي موضوع سوريه همكاري سازنده‌اي داشته باشند.