ابوترابی فرد در نمایشگاه دستاوردهای لیزر:

ایران هسته‌ای واقعیت مسلم دنیای امروز است

سیاسی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این یک واقعیت مسلم است که ایران هسته ای با ظرفیت قابل قبول در زمینه این فناوری نوین وجود دارد و دنیا این حقیقت را پذیرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از دومین نمایشگاه دستاوردهای مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران گفت: مهمترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت و توسعه علمی است و همه دستاوردهای دیگر ثمره حرکت علمی رشد دانش و تبدیل دانش به فناوری و تجاری سازی علم است.

وی ادامه داد: مهمترین تاکید سکاندار نظام بر توسعه علمی کشور و دستیابی به مرزهای دانش و تبدیل آن به فناوری و تجاری سازی علم است. امروز کسانی از ظرفیت بالای قدرت بهره مند هستند که به جایگاه بالاتری در علم دست پیدا کرده اند.

ابوترابی فرد تصریح کرد: تحلیل دشمن بر این بود که توسعه علمی در جمهوری اسلامی به افزایش شکاف میان نسل نو، مدیران و نظام سیاسی در ایران خواهد انجامید و تقابل سنت و مدرنیته ایجاد می شود که با همین نگاه به سمت تضعیف نظام حرکت کردند اما واقعیت نظام اسلامی نتیجه ای درست برخلاف آنچه فکر می کردند ایجاد کرد.

وی ادامه داد: نظام بر آموزه های دینی استحکام یافته که خط قرمزی منهای علم نمی شناسند. ما براساس دانش و علم خدای متعال را می پرستیم و در مقابل قرآن و عترت زانو می زنیم و پیامبر اکرم را یگانه می دانیم.

ابوترابی تصریح کرد: رهبری در توصیه های خود در حوزه علم و دانش به این نکته تاکید دارند که می توانیم از حوزه علوم و فنون نوین که بشر حرکت خود را در این زمینه جدیدا آغاز کرده رقابت جدی داشته باشیم که یکی از این حوزه ها لیزر است که نیم قرن از این فعالیت بشر در این حوزه می گذرد و ما در دو دهه فعالیت خود بسیار پیشرفت داشته ایم.

وی گفت: اکنون در دنیا تنها موضوعی که از آن بحث نمی شود این است که ایران هسته ای نباشد. این موضوع که ایران هسته ای با ظرفیت قابل قبول در این حوزه وجود دارد یک واقعیت مسلم دنیای امروز است آنها می دانند که با این ایران مذاکره می کنند و باید به یک نقشه راه با گفتگوی متوازن دست یابند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحریم، تنگناها و کاهش قیمت نفت برای مدیران هوشمند و دانشمندان یک فرصت برای حرکت پرشتاب به سمت افق های روشن است و اینکه اقتصاد ایران و بودجه کشور به نفت وابسته نیست و به بودجه دانش بنیان تغییر خواهد کرد.