تظاهرات مردم ترکیه در اعتراض به اقدام تحریک‌آمیز روزنامه جمهوریت

ده‌ها تن از مردم ترکیه با برگزاری راهپیمایی اعتراض‌آمیز، مخالفت خود را با اقدام روزنامه ترک‌زبان جمهوریت در انتشار کاریکاتورهای شماره اخیر مجله شارلی‌ابدو علیه پیامبر اسلام(ص) اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مردم ترکیه در راهپیمایی اعتراض‌آمیز در خیابان‌های آنکارا علیه اقدام روزنامه ترکیه‌ای جمهوریت در انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز مجله فرانسوی شارلی ابدو شرکت کرده و اعلام کردند که از این روزنامه ترک‌زبان انتقام خواهند گرفت.

معترضان با تجمع در نزدیکی دفتر روزنامه جمهوریت در آنکارا شعارهایی علیه مسوولان روزنامه سر دادند و آنها را به انتقام‌ تهدید کردند.

روزنامه جمهوریت اخیراً چهار صفحه از کاریکاتورها و مقالات مجله شارلی ابدو را منتشر کرد که هیچ یک از کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر (ص) در این چهار صفحه نبود اما دو تن از ستون نویسان روزنامه ترک زبان در مطالبی که درباره حوادث پاریس و نشریه شارلی ابدو نوشته بودند کاریکاتور موهن پیامبر اسلام را در اندازه کوچک آورده بودند.

نیروهای پلیس این کشور نیز با اتخاذ تدابیر امنیتی سعی در ممانعت از وقوع هر گونه درگیری میان معترضان و مسئولان روزنامه ترک زبان دارد.

انتهای پیام

کد N676433