نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایلنا؛

غرب از سقف مطالبات خود پایین‌تر بیاید

مجلس

وضعیت فعلی مذاکرات امروز به این شکل است که ما کف مطالبات خودمان را در نظر گرفته‌ایم اما در مقابل غرب سقف مطالبات خود را در نظر گرفته است.

سخنگوی کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: اگر غرب از سقف مطالبات خود پایین‌تر بیاید فضا برای رسیدن به توافق فراهم می‌شود وگرنه‌‌ همان جمله رهبری که فرموند ما به مذاکرات خوشبین نیستم٬ متجلی می‌شود.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ در خصوص دور جدید مذاکرات ایران با ۱+۵ پیرامون موضوع هسته‌ای٬ گفت: وضعیت فعلی مذاکرات امروز به این شکل است که ما کف مطالبات خودمان را در نظر گرفته‌ایم اما در مقابل غرب سقف مطالبات خود را در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: در این بین دو راه‌حل وجود دارد٬ اول اینکه ما از کف مطالبات خودمان پایین‌تر برویم؛ در این‌باره مقام رهبری هم تاکید کرده‌اند به هیچ وجه از این کف پایین‌تر نخواهیم رفت. لازم است غرب از سقف مطالبات پایین‌تر بیاید که اگر این اتفاق بیفتد٬ فضا برای رسیدن به توافق فراهم می‌شود اگرنه همان جمله رهبری که فرموند ما به مذاکرات خوشبین نیستم٬ متجلی می‌شود.

سخنگوی کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پاسخ به این سوال که به نظر شما در وضعیتی که تیم مذاکره کنند در بحبوحه مذاکرات قرار دارد٬ سوال از وزیر در مجلس توسط نمایندگان را چطور ارزیابی می‌کنید٬ بیان کرد: معتقدم هرچه مجلس محکم بایستد و به وظایف نظارتی خودش عمل کند٬ موجب تقویت مذاکرات می‌شود.

نقوی‌حسینی در پایان گفت: یک اختلاف دیدگاه و بینش امروز در انقلاب اسلامی مطرح می‌شود و آن این است که بعضی‌ها قدرت ملی را در عناصر مدرنیته تعریف قدرت می‌بیبنند که قدرت ملی٬ عناصر جمعیت، مساحت و مسائلی از این دست است اما فکر می‌کنم نگاه انقلاب اسلامی این نیست.

کد N676423