در دیدار با خانواده امیر سرلشگر شهید ستاری انجام شد؛

تجلیل رییس جمهور از رشادت‌ها و فداکاری‌های سرلشگر شهید ستاری

دولت

كار پدافند هوایی در عملیات والفجر ۸ در تاریخ جنگ در كشور بسیار بی سابقه و عظیم بود و توانستیم در عرض چند هفته ۷۳ فروند هواپیمای دشمن را نابود كنیم.شهید ستاری و شهید بابایی در راس این عملیات بودند و این كار بسیار عظیمی كه انجام گرفت در اثر توانمندی، هنر، تلاش و برنامه ریزی این عزیزان بود.

رییس جمهور در ادامه دیدارهای مستمر خود با خانواده معظم شهدا، شامگاه چهارشنبه در منزل امیر سرلشگر شهید منصور ستاری حاضر شد و در فضایی صمیمی و معنوی به گفتگو با خانواده این شهید گرانقدر پرداخت.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی  در این دیدار با بیان اینكه شهید ستاری از جمله شخصیت‌های كم نظیر در كل نیروهای مسلح بود، گفت: این شهید بزرگوار یكی از نخبگان كشور بود كه با داشتن تحصیلات نظامی و اكادمیك از لحاظ اطلاعات نظامی كاملا به روز بود.

روحانی با تاكید بر اینكه شهید ستاری در زمینه خودكفایی نیروی هوایی تلاش و خدمات كم نظیری انجام داد، اظهارداشت:شهید ستاری پیوسته با این تاکید که ما خودمان می توانیم بسازیم، همیشه از طرح‌های خودكفایی حمایت می‌كرد.

رییس جمهور با بیان اینكه همه پرسنل نیروهای مسلح شهید ستاری را به عنوان فردی باسواد، نخبه و به روز می شناختند، گفت: شهید ستاری در دوران دفاع مقدس و بعد از جنگ همیشه در حال فعالیت و تلاش بود و همه ایشان را به عنوان فردی فوق العاده پركار می‌شناختند.

روحانی با اشاره به عملیات غرور آفرین والفجر ۸ ادامه داد: كار پدافند هوایی در این عملیات در تاریخ جنگ در كشور بسیار بی سابقه و عظیم بود و توانستیم در عرض چند هفته ۷۳ فروند هواپیمای دشمن را نابود كنیم.

رییس جمهور تاكید كرد: شهید ستاری و شهید بابایی در راس این عملیات بودند و این كار بسیار عظیمی كه انجام گرفت در اثر توانمندی، هنر، تلاش و برنامه ریزی این عزیزان بود.

روحانی، استعداد فوق العاده، فداكاری، عطوفت و مهربانی را از دیگر ویژگیهای این شهید بزرگوار برشمرد و گفت: شهید ستاری نسبت به همه پرسنل نظامی عطوفت و مهربانی داشت و همه را به عنوان خانواده خود می‌دید.

رییس جمهور با اشاره به سانحه هوایی نیمه دی ماه سال ۱۳۷۳ گفت: عزیزان و امیران ارتش كه در این حادثه به شهادت رسیدند از شخصیت های كم نظیر جنگ و انقلاب بودند.

روحانی در پایان خطاب به خانواده این شهید بزرگوار گفت: همه فرزندان و اعضای خانواده شهید ستاری دارای تحصیلات بالا، فرهیخته و با استعداد هستند و حضور دكتر سورنا ستاری در جلسات هیات دولت همیشه یاد این شهید بزرگوار را برای ما زنده نگه می دارد.

در این دیدار كه حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهور نیز حضور داشتند،لوح تقدیری از سوی دكتر روحانی به خانواده این شهید تقدیم شد.

شهید منصور ستاری در نیمه دیماه سال ۱۳۷۳ در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سانحه هوایی به همراه چند تن از مسئولان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

کد N676090