"نقض حقوق بشر در چین رو به افزایش است"

یک گروه دیده‌بان حقوق بشری "مستقل" اعلام کرد، دولت چین با به کار بردن تاکتیک‌های خشن از جمله ممنوعیت فعالیت‌های مدنی و سرکوبی اعتراضات عمومی، با وجود ابراز تعهد نسبت به حقوق بشر، به نقض آزادی فردی ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال، "خانه آزادی"، گروه دیده‌بان حقوق بشری مستقر در واشنگتن در این‌باره افزود، رژیم کمونیستی چین از «تاکتیک‌های سرکوب‌گرانه بیش از سیاست‌های آزادی‌خواهانه در قبال مردم» استفاده می‌کند.

این سازمان همچنین اظهار کرد، مسائل و مشکلات حقوق بشری از زمان به قدرت رسیدن شی جینپینگ، به عنوان رئیس جمهور در نوامبر 2012 رو به بدتر شدن است.

یکی از مقامات ارشد تحقیقاتی این سازمان مستقل در این باره عنوان کرد: نتیجه این است که دولت کمونیست چین با انجام اقداماتی برای رسیدن به قدرت و همزمان از دست دادن حمایت‌های مردمی و حتی برخی از اعضای خود در یک دور باطل افتاده است و این مساله مشروعیت و امنیت این رژیم را در طولانی‌مدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

طی سال‌های اخیر، رهبران کشور چین در مباحث سرکوبگرانه مورد هجمه مجامع جهانی قرار گرفته‌اند. در همین حال یکی از سازمان‌های مدافع حقوق بشری مستقر در هنگ‌کنگ اعلام کرد، در طول سال 2014 حدود 1000 نفر به دلیل تبلیغ و دفاع از حقوق بشر در این کشور بازداشت شدند.

انتهای پیام

کد N675718