براساس امضای تفاهم‌نامه با سازمان فرهنگ و ارتباطات

"دارالقرآن‌الکریم”جمهوری اسلامی 36 سال اندوخته خود را بین‌المللی می‌کند

سازمان فرهنگ و ارتباطات,سازمان دارالقران

بنا برتفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دارالقرآن‌الکریم به امضا رسید، دارالقرآن‌ الکریم جمهوری اسلامی ایران 36 سال اندوخته خود را وارد عرصه بین‌الملل می‌کند.

بنا برتفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دارالقرآن‌الکریم به امضا رسید، دارالقرآن‌ الکریم جمهوری اسلامی ایران 36 سال اندوخته خود را وارد عرصه بین‌الملل می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تفاهم‌نامه همکاری «با موضوع همکاری جهت معرفی ظرفیت‌ها و اجرای طرح‌های پژوهشی،‌ آموزشی و تبلیغی قرآنی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها» بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دارالقرآن‌الکریم و با حضور «مهدی قره‌شیخ‌لو» رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم و «سیدمحمدحسین هاشمی» معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به امضا رسید.

تفاهم‌نامه‌ای شامل 4 موضوع

بنابراین گزارش این تفاهم‌نامه علاوه بر موضوع شامل چهار بند با عناوین «طرح‌های پژوهشی» مشترک، «طرح‌های آموزشی» مشترک، «طرح‌های تبلیغی ترویجی» مشترک و «مقررات عمومی و مالی» تنظیم شده است.

در بخش طرح‌های پژوهشی مشترک، کارشناسی و تألیف و انتشار کتاب در زمینه‌ آموزش قرآن کریم به زبان‌های زنده دنیا، بررسی طرح‌ها و متون آموزش قرآن در کشورهای مختلف دنیا و تبیین نیازهای آموزشی، قرآنی در جوامع هدف، مورد نظر تفاهم‌کنندگان است.

در بخش طرح‌های آموزشی مشترک نیز برنامه‌ریزی جهت ارتقای دانش و مهارت‌های قرآنی کارکنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و برنامه‌ریزی جهت تدوین و اجرای طرح پایش دانش و مهارت‌های قرآنی نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی در خارج از کشور به امضای دو طرف رسید.

برگزاری نمایشگاه قرآن و کرسی‌های تلاوت در داخل و خارج کشور

طرح‌های تبلیغی و ترویجی مورد نظر امضاکنندگان این تفاهم‌نامه نیز شامل طراحی در برگزاری نشست‌ها و سمینارهای مشترک در حوزه آموزش قرآن کریم، اعزام اساتید حفظ و قرائت قرآن برای استفاده از فرصت‌های مطالعاتی و کسب تجربه به خارج از کشور، طراحی و برگزاری نمایشگاه قرآنی و همچنین مسابقات و محافل و کرسی‌های تلاوت قرآن در داخل و خارج کشور است.

در بند 5 این تفاهم‌نامه شامل مقررات عمومی و مالی نیز به عملیاتی شدن و عقد قراردادهای مربوطه با این تفاهم‌نامه با ذکر وظایف طرفین پس از تشکیل کمیته مشترک از نمایندگان آنها و تبیین مشخصات دقیق فعالیت‌های موردنظر همچون نوع فعالیت، حجم فعالیت، چرخه و زمان اجرا، هزینه‌های مالی و چگونگی تأمین آنها اشاره شده است.

این تفاهم‌نامه برای مدت یک سال از زمان امضا منعقد شده و با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

انتهای پیام

کد N674981