روحانی در نشست خبری:

از امروز شناورهای 30 و 50 هزار تنی می‌توانند در بندر بوشهر پهلو بگیرند

دولت

استان بوشهر استانی است که استعداد بسیار زیادی برای پیشرفت و توسعه دارد؛ چراکه این استان استانی است مرزی و مردم آن به عنوان مرزبانان این کشور شناخته شدند.

رئیس جمهور تاکید کرد: استان بوشهر استانی است که استعداد بسیار زیادی برای پیشرفت و توسعه دارد؛ چراکه این استان استانی است مرزی و مردم آن به عنوان مرزبانان این کشور شناخته شدند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پس از شرکت در جلسه شورای اداری استان بوشهر با حضور در نشست خبری دوازدهمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید اظهار داشت: بسیار خوشحالم که خداوند این توفیق را به من و هیات همراه اعطا کرد که دیروز و امروز مهمان این استان بودیم و بایداز تمامی مردم این استان که هم در طول مسیر و هم در ورزشگاه حضور داشتند، تشکر کنیم و از مردم شهرستان‌های این استان که نتوانستم در آنجا حاضر شوم عذرخواهی می‌کنم، اما معاونین و وزرای بنده به شهرستان‌های این استان رفتند و گزارشات آن را به بنده ارائه دادند.

وی ادامه داد: استان بوشهر استانی است که استعداد بسیار زیادی برای پیشرفت و توسعه داراست و این استان به عنوان استان مرزی این کشور شناخته شده است؛ چراکه از مردم آن به عنوان مرزبانان این کشور نام برده می‌شود و بوشهر استانی است که همجوار با خلیج فارس قرار دارد و می‌تواند در برقراری ارتباط با همسایگان موثر باشد و حتی می‌تواند جایگاهی برای توسعه و ترقی تجاری و علمی کشور باشد.

رئیس دولت یازدهم با اشاره به دوازدهمین سفر استانی خود به استان بوشهر بیان داشت: در این سفر موضوعاتی را به اطلاع مردم شریف این استان رساندیم و یکی از برنامه‌های دولت یازدهم با توجه به تقاضای مردم این استان احداث یک راه خروجی برای این استان است تا از تنگناها خارج شود که این طرح در تهران تصمیماتش گرفته شد و باید گفت که مقداری هزینه‌های این طرح بالاست اما از سال 95 این طرح کلید خواهد خورد.

روحانی افزود: بحث دیگری که در این استان پیگیری شد، موضوع پسماندهای این استان بود که برای سلامت و همچنین محیط‌زیست بسیار اهمیت دارد ما قصد داریم تا آخر دولت یازدهم آن را عملیاتی کنیم.

روحانی با اشاره به احداث بزرگراه‌ها در این استان ابراز کرد: جاده‌هایی که در این استان باید به بزرگراه تبدیل شود، مانند جاده برازجان ـ گناوه و گناوه ـ دیلم مورد بحث و بررسی قرار گرفت که اعتباراتش باید تصویب و تهیه شود و 5 طرح دیگر هم به وزارت نفت ابلاغ شده که آنها هم باید عملیاتی شود.

روحانی تصریح کرد: در زمینه بندر باید بگویم عملیات اجرایی آن از صبح امروز آغاز شده و مابقی آن ظرف سه سال آینده اجرا و تکمیل خواهد شد و می‌توانیم بگوییم که از امروز شناورهای 30 و 50 هزار تنی می‌توانند در این بندر پهلو بگیرند که صادرات و واردات کالا را تسریع می‌بخشد.

 

کد N674958