ناتو به دنبال افزایش رزمایش‌های نظامی خود در منطقه دریای بالتیک

ناتو

فرمانده ارشد ناتو اعلام کرد، این ائتلاف به دنبال افزایش رزمایش‌های خود در منطقه دریای بالتیک است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ای پی ای، ژنرال فیلیپ بریدلاو، فرمانده ارشد نظامی ناتو در جریان سفر خود به شمال غرب لهستان گفت: این تصمیم در واکنش به افزایش مانورهای نظامی روسیه در منطقه در اواخر سال گذشته میلادی گرفته شد.

وی افزود: قرار است تغییراتی در طرح رزمایش‌های ناتو اعمال شود. سری اول این تغییرات شامل افزایش تعداد رزمایش‌ها نیست بلکه هماهنگ کردن و یکی شدن این رزمایش‌هاست تا امادگی نیروهای ما بهبود یابد و کشورها اجازه داشته باشند به عنوان یک قوای واحد ناتو با یکدیگر همکاری کنند اما با این حال ما به دنبال افزایش شمار رزمایش‌های خود هستیم.

این فرمانده ناتو در ادامه مسکو را به انجام اقداماتی با هدف از بین بردن دورنمای مذاکرات با کی‌یف متهم کرد و گفت: مسکو به حمایت از نیروهای مخالف کی‌یف را در شرق اوکراین ادامه می‌دهد. این در حالی است که روسیه بارها کمک به شبه نظامیان جدایی‌طلب در شرق اوکراین را رد کرده است.

مناطق دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین از اواسط آوریل 2014 شاهد درگیری میان روس‌گراها با نیروهای اوکراینی بوده اند و در این درگیری‌ها تاکنون بیش از 4700 تن جان باختند.

انتهای پیام

کد N674925