وکیل مبارک از آزادی موکلش خبر داد

وکیل مدافع حسنی مبارک اعلام کرد که موکلش خارج از زندان است و دیگر در ارتباط با هیچ پرونده‌ای حکم حبس علیه‌اش مطرح نیست و هم‌اکنون نیز برای درمان در بیمارستان المعادی بستری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، فرید الدیب، وکیل مدافع حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر در یک گفت‌وگوی مطبوعات خاطرنشان کرد: مبارک بیش از یک هفته قبل دوران محکومیت خود را به اتمام رساند و اکنون در بیمارستان نظامی المعادی قاهره است و با توجه به وضعیت جسمانی‌اش فعلا در آنجا خواهد ماند.

وی گفت: دادخواستی نیز به دادستانی کل ارایه خواهد شد تا مدتی را که جمال و علاء مبارک، پسران حسنی مبارک در حبس موقت به سر برند، به عنوان محکومیت زندان آنها احتساب کند و به این ترتیب آن دو نیز آزاد شوند.

در همین حال، یک منبع قضایی در دادستانی کل مصر در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت: پس از اینکه دادگاه، درخواست تجدید نظر مبارک درباره حکم صادره درخصوص پرونده کاخ‌های ریاست‌جمهوری را پذیرفت، مبارک قانونا آزاد محسوب می‌شود چراکه بدین ترتیب تنها حکمی که علیه او صادر شده بود، ساقط شده است.

این منبع عنوان داشت: مبارک درخصوص پرونده کشتار تظاهرکنندگان تبرئه شد و وی همچنین با پرداخت 18 میلیون پوند مصری (حدود 2.5 میلیون دلار) به عنوان جریمه به داستانی درخصوص پرونده فساد مالی که در رسانه‌ها با نام «هدایای الاهرام» شناخته شده است، دیگر با اتهامی مواجه نیست و آزاد است.

وی افزود: مبارک عملا دوران حبس خود را چندی پیش به اتمام رساند و ادامه حبس وی به دلیل همین پرونده اخیر بود که با پذیرش درخواست تجدید نظر و لغو حکم صادره، انتظار آزادی او می‌رفت.

این درحالی است که رسانه‌های مصری پس از اینکه دادگاه تجدید‌نظر درخواست مبارک را پذیرفت، گزارش دادند که مبارک و دو پسرش آزاد نخواهند شد چراکه در حالی پرونده‌شان به دادگاه ارجاع داده شد، که آنها در زندان بوده‌اند و حکم برگزاری دادگاه تجدیدنظر شامل آزادی آنها نخواهد شد، به این ترتیب آزادی آنها تنها توسط دادستانی کل یا دادگاه جدیدی که به بررسی این پرونده بپردازد، ممکن خواهد بود.

انتهای پیام

کد N674924