برگزاری همایش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پیامبر (ص) و اهل بیت (ع)» در سیرالئون

رایزنی فرهنگی ایران در سیرالئون، همایش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پیامبر (ص) و اهل بیت (ع)» را با حضور اندیشمندان سیرالئونی و برخی از سران ارتش این کشور، در شهر فریتاون، برگزار کرد.

رایزنی فرهنگی ایران در سیرالئون، همایش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پیامبر (ص) و اهل بیت (ع)» را با حضور اندیشمندان سیرالئونی و برخی از سران ارتش این کشور، در شهر فریتاون، برگزار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این همایش در مسجد متقین، واقع در منطقه بالفوست فریتاون در منطقه مسکونی خانواده‌های نظامیان، با حضور حداکثری علما و اندیشمندان مسلمان و برخی از سران ارتش سیرالئون برگزار شد.

با شروع همایش، چند تن از دانشجویان مسلمان و طلاب علوم دینی، سخنرانی کردند و در ادامه حجت‌الاسلام شیخ احمد باه، حجت‌الاسلام شیخ‌الامام سی‌سی و امام سلیمان و سپس سرهنگ بلال کنته، مسلمان اهل سنت و رییس امور مسلمانان ارتش سیرالئون، به ایراد بیانات خود پرداختند.

حجت‌الاسلام محمد معرفت، رایزن فرهنگی کشورمان در سیرالئون، هم در سخنانی با یادکرد از حضرت امام خمینی (ره) پایه‌گذار هفته وحدت گفت: باید از وحدتی که توسط ولی فقیه در ایران اسلامی برای تمامی مسلمانان جهان ارایه شده است، الگوبرداری کنیم تا به وحدت بین مسلمین برسیم.

رایزن فرهنگی کشورمان در سیرالئون، در ادامه با تشکر از دولت سیرالئون به دلیل اعلام تعطیلی به مناسبت عید میلاد با سعادت رسول خدا (ص) گفت: لازم است که مسلمانان در هفته وحدت، ضمن همکاری بیش‌تر با دولت، برای رفع مشکلات کشور به ویژه بحران ابولا، در تمامی ابعاد فردی و خانوادگی و اجتماعی و سیاسی، اخلاقی برگرفته شده از قرآن و رسول خدا (ص) را به شکلی بارز و شایسته از خود نشان دهند.

در پایان این همایش، برخی از سران ارتش سیرالئون، ضمن قدردانی از مساعدت‌ها و عنایت‌های جمهوری اسلامی ایران نسبت به سیرالئون، از رایزن فرهنگی کشورمان درخواست ارتباط نزدیک‌تر و همکاری‌های بیش‌تر داشتند و خواستار برنامه‌ریزی برای آموزش فرهنگ و علوم اسلامی برای نظامیان مسلمان و خانواده‌هایشان شدند.

انتهای پیام

کد N674789

خواندنی از سراسر وب