عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری:

غرب باید از فرصت روی کار آمدن دولت جدید در ایران استفاده کند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری گفت: این‌که غرب با طولانی شدن مذاکرات فرصت را از دست می‌دهد، یک شعار نیست، بلکه واقعیت است.

حمیدرضا شکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تایید صحبت‌های اخیر رییس‌جمهور خطاب به غرب و آمریکا، گفت: پیام صحبت‌های رییس‌جمهور برای غرب همان پیامی است که با روی کار آمدن آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهور سال گذشته باید از سوی غرب و آمریکا دریافت می‌شد.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری افزود: غرب باید از فرصت روی کار آمدن دولت معتدل و متمایل به اصلاح‌طلب استفاده کند تا بتواند مذاکرات را به سرانجام برساند، اما متاسفانه این اتفاق تاکنون آنطور که انتظار می‌رفت، نیفتاده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ در دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی که آقای روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی بودند یعنی پیش از سال 84 و روی کار آمدن دولت احمدی‌نژاد مذاکراتی انجام شد ،اما غرب نتوانست به وعده‌های خود در حد انتظار عمل کند و حاصل آن روی کار آمدن دولتی شد که غرب عملکرد آن را دید و به نظر می‌رسید هشت سال حضور دولتی با آن ویژگی‌ها در ایران غربی‌ها را زودتر به این نتیجه برساند که با دولت جدید تعامل بیشتری داشته باشند و اشتباهاتی که در دوران اصلاحات مرتکب شده‌اند را جبران کنند.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری خاطرنشان کرد:‌متاسفانه علیرغم عزم جدی که در ایران و غرب و حتی آمریکا برای به نتیجه رسیدن مذاکرات وجود دارد افراطیون در هر دو طرف به ویژه در آمریکا مانع اصلی در به نتیجه رسیدن مذاکرات هستند.

شکوهی افزود: به نظر من اوباما در دوران پایان ریاست جمهوری خود و در فرصت باقیمانده باید هر چه سریعتر تکلیف خود را با افراطیون در آمریکا روشن کند و پرونده هسته‌ای را به نتیجه برساند.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری با اشاره به تحریم‌های ایران طی هشت سال گذشته و این‌که تولید نفت طی دو سال گذشته به کمترین حد خود در تاریخ رسیده است، گفت: طبیعی است که تحریم‌ها و قیمت نفت بر اوضاع ایران تاثیر دارد، اما هیچ کدام از اینها وقفه‌ای در جریان عادی سیاست در کشور ما ایجاد نخواهد کرد و می‌توانیم با این شرایط هم ادامه دهیم البته طبیعتا وضعیت ایده‌الی نخواهیم داشت اما ادامه کار با این شرایط شعار نیست و واقعیت است.

وی تاکید کرد: پیام روشن صحبت‌های آقای روحانی تاکید بر پیام روی کار آمدن ایشان به غرب است که از این فرصت استفاده کند و با تمایلی که در هر دو طرف برای مذاکره و تعامل وجود دارد به نتیجه برسیم.

انتهای پیام

کد N674618