پوروشنکو: همیشه نسبت به سازش مسالمت‌آمیز در شرق اوکراین متعهد بوده‌ام

اوکراین

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت، همیشه به سازش صلح آمیز در شرق کشورش براساس برنامه صلح آمیز خودش و توافقنامه‌های مینسک متعهد و پایبند بوده است.

رئیس‌جمهوری اوکراین گفت، همیشه به سازش صلح آمیز در شرق کشورش براساس برنامه صلح آمیز خودش و توافقنامه‌های مینسک متعهد و پایبند بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "پترو پوروشنکو"، رئیس‌جمهوری اوکراین در سخنرانی خطاب به ملت کشورش گفت: من همچنان به سازش صلح آمیز در دونباس براساس برنامه صلح آمیز خود و توافق نامه‌های مینسک متعهد و پایبند هستم. من همیشه هرکار ممکن و غیر ممکنی را در رابطه با این مساله انجام داده و خواهم داد.

وی افزود: با این حال قصد دارم امروز (چهارشنبه) دستور دیگری را امضا کنم. من مطمئنم که مردم اوکراین از این تصمیم حمایت خواهند کرد و این کمپین بسیج موفقیت آمیز خواهد بود.

هیات ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا برای نظارت بر اوکراین در گزارش‌های جدید خود عنوان کرد، افزایش قابل توجه نقض آتش بس در بین روزهای دهم تا یازدهم ژانویه سال جاری میلادی در دونتسک گزارش شده است.

الکساندر زاخارچنکو، رهبر جمهوری خودخوانده دونتسک گفت: علی رغم بیانیه‌های مقامات اوکراین درباره تعهدشان به توافقنامه‌های مینسک، شلیک خمپاره از جانب اوکراین ادامه دارد.

وی افزود: شهرهای گورلووکا، دوکوچایوسک، یلنووکا و دیگر مناطق مورد آتش توپخانه‌ای قرار گرفته‌اند.

زاخارچنکو تاکید کرد: شبه نظامیان دونتسک تنها برای دفاع از خود متوسل به زور می‌شوند. این شبه نظامیان تنها به مواضع نیروهای مسلح اوکراین که از آن‌ها به ما تیراندازی کرده بودند، در اقدامی تلافی جویانه شلیک کردند. این شبه نظامیان تسلیحات توپخانه‌ای و آتشبارهایی را که از آن‌ها به دونتسک خمپاره پرتاب شده بود، تخریب کردند.

انتهای پیام

کد N674523