بوگدانف: مذاکرات نظام سوریه و مخالفان 26 ژانویه در مسکو برگزار می‌شود

سیاسی

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مذاکرات میان نمایندگان دولت سوریه و مخالفان بدون حضور ائتلاف مخالفان سوریه در مسکو 26 ژانویه (ششم بهمن) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، میخائیل بوگدانف، معاون سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: مذاکرات میان نمایندگان دولت سوریه و مخالفان از 26 ژانویه تا 29 ژانویه برگزار می‌شود.

وی جزئیات بیشتری در خصوص شرکت‌کنندگان در این مذاکرات و تعداد آنها را اعلام نکرد. ائتلاف مخالفان سوریه و برخی از دیگر مخالفان پیشتر مخالفت خود را با این مذاکرات اعلام کرده بودند.

در همین راستا خالد خوجه، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد که با اعضایی از هیات هماهنگی ائتلاف مخالفان در قاهره دیدار و درخصوص مذاکرات آتی با نظام سوریه بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

وی گفت: این دیدار با هدف ایجاد موضع واحدی برای شرکت در مذاکرات مسکو صورت می‌گیرد و گروه‌های مخالف سوری روزهای 22 و 23 ژانویه (دوم و سوم بهمن) در قاهره نشستی را برگزار می‌کنند تا بتوانند به موضع یکپارچه‌ای برسند.

خالد خوجه تاکید کرد: هادی بحره، رئیس سابق ائتلاف مخالفان سوریه و عضو دفتر سیاسی این ائتلاف به همراه هیات دیگری از مخالفان و اعضای هیات هماهنگی در این نشست حضور خواهند یافت.

همچنین یک منبع مسوول در ائتلاف مخالفان سوری اعلام کرد که هیاتی از اعضای هماهنگی ائتلاف مخالفان سوریه برای شرکت در مذاکرات در قاهره، وارد مصر شده‌اند.

انتهای پیام

کد N674511