تولیت مسجدمقدس جمکران:

یاد خدا قوی‌ترین ناظر جامعه انسانی است

مسجد جمكران,خداوند

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: تفاوت اصلی جامعه ایمانی با جامعه مادی و غربی همین احساس حضور دائمی در محضر خداست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان در جلسه شورای معاونین این مکان مقدس، پیرامون آیات ابتدایی سوره مبارکه انعام گفت: نکته‌ای که در قرآن کریم مکرر ذکر شده موضوع آگاهی خداوند متعال به همه مسائل عالم است.

وی با اشاره به آیه شریفه «یَعْلَمُ خَائِنَةَ الْأَعْیُنِ وَمَا تُخْفِی الصُّدُورُ»(غافر/19) گفت: حتی یک نگاهی که انسان می‌کند که شاید جزء سریع‌ترین اعمال اوست از علم خداوند خارج نیست، به همین جهت امام خمینی(قدس سره) می‌فرمودند: عالم محضر خدا است.

تولیت مسجد مقدس جمکران احساس حضور دائمی در محضر خدا را بسیار سازنده دانست و اظهار کرد: آیه شریفه « َیعْلَمُ سِرَّکُمْ وَ جَهْرَکُمْ وَ یَعْلَمُ مَا تَکْسِبُونَ»(انعام/3) اشاره به این نکته دارد که خداوند متعال به تمام اسراری که ما در دل داریم و هر آنچه آشکار می‌کنیم و به دست می‌آوریم آگاه است و ایمان به این موضوع در کنترل نفس و سرنوشت انسان تأثیر شگفت انگیزی خواهد داشت.

رحیمیان ادامه داد: تفاوت اصلی جامعه ایمانی با جامعه مادی و غربی همین احساس حضور دائمی در محضر خداست، لذا وقتی در کشوری مثل آمریکا که با قدرت و زور پلیس اداره می‌شود برای لحظاتی با قطع برق نظارت بر جامعه برداشته شود خباثت‌های بسیاری اتفاق می‌افتد.

نماینده ولی فقیه در مسجد مقدس جمکران با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) تصریح کرد: یاد مستمر خداوند متعال بسیار موضوع مهمی است و برای هر عبادتی حدی است که به آن منتهی می‌شود مگر ذکر که حدی ندارد.

وی افزود: خداوند متعال واجبات را فرض کرده، پس هر که آن‌ها را ادا کند این حد آن‌هاست؛ حد ماه مبارک رمضان روزه است و حد حج بجا آوردن اعمال آن، فقط ذکر است که خداوند به کم آن راضی نشده و هیچ حدی که به آن منتهی شود قرار نداده است.

رحیمیان در پایان گفت: خداوند متعال در قرآن کریم به مومنین توصیه کرده: «اذْکُرُوا اللَّهَ ذِکْرًا کَثِیرًا»(احزاب/41) بنابراین انسان هرچه می‌تواند در شب و روز و در هر جا و موقعیتی باید به یاد خداوند متعال باشد و امیدوارم هر کاری که انجام می‌دهیم به قصد قربت و برای جلب رضایت خداوند متعال باشد.

انتهای پیام

کد N674508