ویژه‌برنامه‌های حرم حضرت معصومه(س) در ایام معصومیه تشریح شد

حضرت معصومه س

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت معصومه (س)، ویژه برنامه‌های حرم مطهر در سالروز ورود کریمه اهل‌بیت(ع) به قم را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام سیدمحمد صادقی آرمان در جمع خبرنگاران، به مناسبت سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم، افزود: مراسم ویژه ورود حضرت به شهر مقدس قم با سخنرانی حجت‌الاسلام رفیعی از استادان حوزه و دانشگاه در شبستان حرم در چهارشنبه شب هفته جاری آغاز و تا سالروز وفات آن حضرت در یازدهم بهمن ماه ( 10 ربیع الثانی) ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری آیین نمادین استقبال از حضرت معصومه طبق سنت هر ساله همزمان با با سالروز ورود آن حضرت به قم در پنجشنبه هفته جاری تصریح کرد: این مراسم از ساعت 8:30 دقیقه صبح با حرکت قشرهای مختلف مردم و خادمان حرم از میدان معصومیه تا حرم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های در نظر گرفته شده دراین ایام تصریح کرد: محفل ادبی و شعر خوانی شاعران آیینی و سلسله جلسات زمزم معرفت با موضوع تبیین جایگاه آن حضرت و آیین خطبه خوانی و شکر گزاری خادمین از جمله آن است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت معصومه (س)، ادامه داد: عزاداری خادمین و همچنین شمع گردانی در شام وفات حضرت، برگزاری محافل کریمه در رواق حضرت خدیجه و همچنین برپایی ویژه برنامه‌های کودک و نوجوان با موضوع‌های مختلف قرآنی، قصه گویی، نقاشی، رنگ آمیزی و کاردستی از جمله برنامه‌های دیگر این ایام به شمار می‌رود.

صادقی، گفت: در بخش امور تبلیغی بانوان نیز در ایام معصومیه برنامه‌هایی از جمله محافل کریمه در دو نوبت صبح‌ها از ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه تا ۱۰ و ۳۰ دقیقه و عصرها از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه در رواق حضرت خدیجه(س) حرم مطهر برگزار می‌شود.

وی در ادامه به برگزاری ویژه برنامه‌ای در دوم بهمن ماه در سالن امام خمینی(ره)، اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی و اجرای حلقه‌هایی در رواق نوجوانان از برنامه‌های دیگر این آستان مقدس می‌باشد.

صادقی افزود: در رواق کودک نیز صبح‌ها از ساعت ۹ و عصرها از ساعت ۱۶ برای کودکان پنج تا ۱۲ سال حلقه‌های اجرایی همچون قصه و داستان گویی،‌ نقاشی، قرآن و کاردستی با رویکرد ورود حضرت معصومه(س) به قم برگزار می‌شود.

وی برگزاری همایش فاطمه شهر قم در روزهای 27 تا 29 دیماه در بیت النور، برنامه‌های متنوع برای زایران غیر ایرانی شامل مسابقه‌ها و نشست‌های تخصصی به زبان‌های عربی، اردو، آذری و انگلیسی، برگزاری جنگ کودک و نوجوان به زبان‌های عربی، اردو و آذری، مسابقات روزانه قدمگاه کریمه را از دیگر برنامه‌های این ایام ذکر کرد.

وی با اشاره به تولید محتوا برای شبکه‌های ماهواره‌ای ویژه محبان اهل بیت در خارج از کشور، تصریح کرد: در این ایام تورهای حرم گردی به 36 زبان زنده دنیا تهیه و از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش خواهد شد.

انتهای پیام

کد N674501