ادامه عملیات پاکسازی طالبان/ کمک 250 میلیون دلاری آمریکا به پاکستان

سیاسی

کشته و زخمی شدن 14 شبه‌ نظامی طالبان و کمک 250 میلیون دلاری آمریکا به آوارگان پاکستانی از جمله تحولات این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، "محمد رسول زازی" سخنگوی ارتش پاکستان با اشاره به کشته و زخمی شدن 9 شبه‌ نظامی طالبان در جریان عملیات پاکسازی در منطقه تارخ شبه نظامیان اعلام کرد که در این حمله شش نفر کشته و سه فرد دیگر زخمی شدند.

این مقام پاکستانی در ادامه از کشته شدن چهار شبه نظامی و زخمی شدن یک فرد دیگر در جریان عملیات پاکسازی دیگر در منطقه موسی قلعه خبر داد.

سخنگوی ارتش پاکستان از بازداشت یک شبه نظامی در جریان عملیات کارکنان و نیروهای امنیتی در منطقه سنگین خبر داد، این درحالیست که سرکردگان شبه‌ نظامیان طالبان هنوز در این باره اظهار نظر نکرده اند.

"جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به اسلام آباد و در دیدار با "سرتاج عزیز" مشاور ارشد امور خارجی دولت پاکستان از کمک 250 میلیون دلاری آمریکا به آوارگان پاکستانی خبر داد که در جریان عملیات ارتش پاکستان علیه طالبان در وزیرستان شمالی آواره شدند.

سرتاج عزیز با اشاره به نیاز 1.5 تا دو میلیارد دلاری پاکستان برای کمک به وضعیت آوارگان به بررسی نتایج حاصل از عملیات اخیر علیه طالبان و تلاش های پاکستان برای داشتن دولتی قوی تر پرداخت.