مادورو تاکید کرد:

توانایی ونزوئلا برای مقابله با حملات استراتژیک آمریکا

سیاسی

رئیس جمهوری ونزوئلا با اشاره به توانایی کاراکاس برای مقابله با حملات استراتژیکی آمریکا از شکست جنگ نفتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گلوبال تایمز، نیکلاس مادورو روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران در دوحه قطر اعلام کرد که در سفر به کشورهای صادر کننده نفت در پی توافق جدید برای افزایش قیمت نفت جهانی هستم.

مادورو ضمن بررسی طرح‌ های اقتصادی و استراتژی‌ های لازم برای تقویت و احیای بازار نفت خام در جهان تاکید کرد که ونزوئلا توانایی لازم را برای مقابله با حملات استراتژیکی و از پیش برنامه ریزی شده آمریکا در زمینه اقتصاد نفتی دارد.

مادورو با بیان اینکه آمریکا در پی نابودی تمام کشورهای عضو اوپک با هدف کنترل منابع انرژی خود است، تاکید کرد ایالات متحده این جنگ نفتی را به دلیل عدم تبعیت کشورهای تولید کننده نفت خام از دستورات نظام کاپیتالیسمی واشنگتن آغاز کرده است.

رئیس جمهوری ونزوئلا با اشاره به تخریب اقتصاد جهانی از سوی نظام سرمایه‌ داری آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده در پی کنترل منابع انرژی ما و کاهش نرخ نفت است اما جنگ نفتی را با اقتصاد قوی شکست می‌ دهیم.

مادورو با بیان اینکه ونزوئلا در حال افزایش میلیاردها دلار سرمایه‌ گذاری در سالهای 2015 و 2016 است، گفت ایجاد سرمایه‌ گذاری‌ ها در زمینه واردات و اجرای پروژه‌ های توسعه یافته در کشورمان باعث می شود تا با پیامدها و عواقب ناشی از افت جهانی قیمت نفت مقابله کنیم و در جریان سفر به کشورهای عضو اوپک نیز به توافقاتی با چین، ایران، عربستان سعودی و قطر در این زمینه دست یافتیم.

رئیس جمهوری ونزوئلا با اشاره به افتتاح خط پرواز مستقیم بین کشورش و قطر تاکید کرد که گشایش مسیر پرواز دوحه و کاراکاس گامهایی را برای تبادل فرهنگ، اقتصاد و گردشگری بین دو کشور باز می کند.

رسانه ها همچنین از تظاهرات هزاران نفر از مردم ونزوئلا در کاراکاس به منظور نشان دادن حمایت از نیکلاس مادورو و سفرش به کشورهای عضو اوپک، خروج از بحران نفتی موجود و همچنین حمایت از تلاش‌ ها برای جلوگیری از ادامه روند حملات نفتی آمریکا علیه این کشور خبر دادند.

تظاهرات کنندگان در این تظاهرات که از سوی رهبران حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا و از میدان "میراندا دل سیلنسیو" کاراکاس برگزار شد و تا میدان بولیوار ادامه داشت، حمایت خود را از مسیر انقلابی هوگو چاوز رهبر فقید ونزوئلا اعلام کردند.