با حضور سردار جلالی؛

برگزاری نخستین گردهمایی اساتید و مربیان پدافند غیر عامل کشور

سازمان پدافند غيرعامل

نخستین گردهمایی اساتید و مربیان پدافند غیرعامل کشور با حضور رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور در دانشگاه امام حسین برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولین گردهمایی اساتید و مربیان پدافند غیر عامل کشور امروز (سه شنبه) با حضور سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور، جمعی از معاونین و مدیران این سازمان، مسئولان دانشگاه های معین و اساتید و مربیان پدافند غیرعامل سراسر کشور در سال همایش‌های بصیرت دانشگاه جامع امام‌حسین(ع) برگزار شد.

در این همایش، کشوری، فرمانده دانشکده و پژوهشکده پدافند غیر عامل دانشگاه امام حسین(ع) ایجاد رویه‌ی واحد در حرکت علمی پدافند غیر عامل کشور را هدف برگزاری این مراسم عنوان و تصریح کرد: توسعه بستر تبادل نظر و ارائه راه کار توسط اساتید و مربیان، شناسایی و جمع آوری ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پدافند غیر عامل موجود در کشور و برنامه‌ریزی و بهره برداری از نظرات اساتید و مربیان نیز از دیگر اهداف این گردهمایی می‌باشد.

وی با بیان اینکه دانشکده و پژوهشکده پدافند غیر عامل دانشگاه امام حسین(ع) تا کنون 369 مربی را در 8 دوره عرضی تربیت کرده است گفت: این همایش فرصت مناسبی است که سیاست‌گزاران از پتانسیل و ظرفیت های اساتید پدافند غیر عامل کشور استفاده کنند. یکی از فرصت‌های ذی‌قیمت در این حوزه بدیع بودن موضوعات پدافند غیر عامل در کشور و در میان صنایع مختلف است که توسعه این دانش و کاربردی کردن آن در سطح مجامع علمی می‌تواند موثر و راهگشا باشد.

وی هم چنین ایجاد و توسعه شبکه یکپارچه اطلاع رسانی علمی، افزایش کاربردی کیفیت و کمیت محصولات علمی، خدمات مستشاری و تقویت و حمایت از دستاوردهای علمی دانشگاه‌ها را از برنامه‌های آینده این دانشکده در حوزه پدافند غیر عامل عنوان کرد.

در ادامه این همایش سردار رسولی، معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیر عامل کشور نقش اساتید و مربیان را کمک به مفهوم سازی پدافند غیر عامل کشور در تمامی سطوح جامعه توصیف و بیان کرد: معاونت آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیر عامل کشور تا کنون با بیش از 20 دانشگاه معتبر تفاهم نامه همکاری به امضا رسانده است.

وی هدف از این نشست را ایجاد فرایندی در راستای ارتقای ارتباط و تعامل با اساتید و مربیان دانست و تاکید کرد: تکلیف گرایی و شناخت اهمیت موضوع پدافند غیر عامل می تواند موجب ایفای نقش تاثیرگذار در این حوزه گردد.

هم چنین در این گردهمایی نمایندگان اساتید از دانشگاه علوم و فنون فارابی، دانشکده مالک اشتر و دانشکده پدافند غیر عامل دانشگاه جامع امام حسین(ع) به بیان دیدگاه ها و نظراتی پیرامون پدافند غیر عامل پرداختند.

انتهای پیام

کد N673496