رژیم صهیونیستی 3 نهاد خیریه در فلسطین را تعطیل کرد

سیاسی

رژیم صهیونیستی سه نهاد خیریه اسلامی در فلسطین را به ادعای ایجاد تنش در مسجد الاقصی تعطیل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سه نهاد خیریه اسلامی را که سال گذشته جنبش اسلامی فلسطین آن‌ها را در شهر ناصره تاسیس کرده بود و شامل نهادهای "ابطال الاقصی"، و "زنان مسلمان الاقصی" و "نهاد فرهنگ و ادب الفجر" می‌شود، تعطیل کرده است.

به ادعای دستگاه امنیت داخلی اسرائیل، این نهادها پول‌هایی را به برخی فعالان داده بودند تا از آن برای اعمال زور علیه زائران مسجد الاقصی با هدف تحریک و برانگیختن احساسات استفاده کنند.

موسسه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ماه گذشته دستور منع فعالیت این سه موسسه را صادر کرده بود. دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز این دستور را اجرا کرد.

در همین راستا جنبش اسلامی ارتکاب هرگونه اقدامی مخالف قوانین صادر شده در بیانیه مربوط به این موسسات را تکذیب و اعلام کرد: موسسه "ابطال الاقصی" موسسه‌ای است که هدف آن اطلاع رسانی و متمرکز شدن بر رخدادهای داخل مسجد الاقصی است و موسسه "زنان مسلمان الاقصی" پژوهش‌های مربوط به زنان را در داخل این مسجد بررسی می‌کند.

پلیس رژیم صهیونیستی ادای نماز در مسجد الاقصی را تنها به مسلمانان محدود می‌کند اما برخی فعالان یهود همواره به مسجد الاقصی یورش می‌برند.

انتهای پیام

کد N673477