رئیس‌جمهور در جمع مردم استان بوشهر:

عربستان و قطر بیش از ایران از کاهش قیمت نفت ضرر می کنند

سیاسی

روحانی با اشاره به توطئه کاهش قیمت نفت و اینکه 80 درصد بودجه سالانه عربستان به فروش نفت وابسته است گفت: آنهایی که کاهش قیمت نفت را طراحی کرده‌اند بدانید عربستان و کویت بیش از ایران ضرر می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس‌جمهور در جریان سفر استانی به استان بوشهر در جمع مردم این استان با تبریک ایام میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: علم، دانش، هدایت، اخلاق، محبت، عقلانیت، حرکت در مسیر صحیح تعالی و معنویت همه از دامان پیامبر اسلام و مکتب امام صادق است.

وی افزود: باید این وحدت و محبت را در سراسر این سرزمین گسترش دهیم چراکه همه از یک کشور هستیم و در زیر یک پرچم قرار داریم و همه با یک قانون اساسی پیوند داریم و همگی از یک رهبر پیروی می‌کنیم.

روحانی تاکید کرد: همه ملت ایران، دولت و نظام هدف واحدی دارند که آن توسعه و سربلندی ایران عزیز است.

وی با بیان اینکه روز گذشته جشن بیمه همگانی را شاهد بودیم گفت: ملت ایران و جمهوری اسلامی بعد از سالیان دراز به یکی از آرزوهای خود دست یافت و امروز همه ایرانیان دارای دفترچه بیمه درمانی هستند و بیمه چترش را در سراسر کشور گسترش داده است.

رئیس‌جمهور گفت: تحقق بیمه همگانی یکی از وعده‌هایی بود که در دوران تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری داده شد که امروز همه مردم تحت بیمه درمانی قرار خواهند گرفت.

روحانی سلامت‌محور بودن را یکی از افتخارات دولت دانست و افزود: افتخار می‌کنیم که از آغاز سال تاکنون قدم‌های زیادی را در بخش سلامت برداشته‌ایم و این گام‌ها را تا رضایت ملت ایران ادامه می‌دهیم.

وی تاکید کرد: دولت با کمک مردم در طول مدت حدود یک سال و نیم از عمر دولت گام‌های بسیار مهمی برای ثبات و آرامش اقتصادی و مقاومت اقتصادی و همچنین خروج از رکود و حرکت به سمت رونق اقتصادی برداشته است.

روحانی با بیان اینکه در طول 6 ماهه امسال ما دارای 4 درصد رشد نسبت به 6 ماهه سال گذشته بوده‌ایم گفت: آمار دیروز بخش صنعت کشور می‌گوید که اقتصاد در بخش صنعت در طول 8 ماهه گذشته دارای 4 درصد رشد بوده است.

رئیس‌جمهور گفت: کشور بعد از 8 فصل درجا زدن، رکود و رشد منفی امسال رشد مثبت را آغاز کرده است و ما از رکود به حول قوه الهی خارج شده‌ایم و به سمت رونق حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در این مسیر اولین گامی که دولت برداشته رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بوده است گفت: تحریم‌هایی که بر ضد ملت ایران وضع شده بود ظالمانه و در زندگی و معیشت مردم تاثیرگذار بود که ما با حمایت مردم و با هدایت رهبری اولین قدم‌ها را برای شکستن تحریم برداشته‌ایم و راه را برای برداشتن کامل تحریم‌ها ادامه خواهیم داد.

رئیس‌جمهور خواست همه ملت ایران را پایان تحریم‌های ظالمانه دانست و افزود: من به همه آنهایی که در اعمال این تحریم‌ها قدم گذاشته بودند و در این مسیر قدم می‌گذارند می‌گویم که دوران تهدید و تحریم سپری شده است.

وی خطاب به مذاکره‌کنندگان 1+5 با ایران گفت: اگر 1+5 راه منطقی و سرعت عمل را در پیش نگیرد بداند که قطعا ضرر خواهد کرد.

روحانی افزود: ما با منطق و استدلال و با حفظ حقوق ملت ایران راه مذاکره و همزیستی مسالمت‌آمیز با جهان در راه تعقل و تعامل سازنده ادامه خواهیم داد و در چارچوب منافع ملی ایران این مسیر را طی می‌کنیم.

روحانی با اشاره به توطئه کاهش قیمت نفت و با بیان اینکه 80 درصد بودجه سالانه عربستان به فروش نفت وابسته است گفت: آنهایی که کاهش قیمت نفت را طراحی کرده‌اند پشیمان خواهند شد و بدانید عربستان و کویت در این قضیه بیش از ایران ضرر خواهد دید.

ادامه دارد...