مک‌کین دخالت زمینی در عراق و سوریه را خواستار شد

سیاسی

جان مک‌کین از باراک اوباما خواست تا به عملیات زمینی علیه داعش در عراق و سوریه دست بزند و ارتش آزاد سوریه را مسلح کرده و مناطق پرواز ممنوع را برای از بین بردن داعش ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان مک‌کین، سناتور جمهوری خواه آمریکا در مصاحبه با شبکه سی.ان.ان، عنوان داشت: این امر که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نظر مشاوران خود را مبنی بر ابقای قدرت در عراق و مسلح کردن ارتش آزاد سوریه و دیگر تصمیم‌ها نادیده گرفته است باعث شده تا داعش به پایگاهی دست یابد و به تندروترین گروهی تبدیل شود که تاریخ به خود دیده است و هیچ طرفی استراتژی برای مقابله با آن و استراتژی برای کاهش تحرکات آن و از بین بردن این گروه نداشته باشد.

در همین حال، مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز عنوان داشت: در صورتی که دولت آمریکا و باراک اوباما بخواهند نیروهای آمریکایی آماده ورود به جنگ زمینی علیه نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه هستند.

وی همچنین اظهار کرد: پایان داعش از داخل صورت می‌گیرد و این امر هنگامی خواهد بود که جوامعی که داعش درصدد تحت تصرف درآوردن آن‌ها است باید بدانند که آینده با داعش به لحاظ نظامی به نفع آن‌ها نخواهد بود.

انتهای پیام

کد N673237