اتحادیه اروپا واکنش امنیتی عجولانه را نمی‌پذیرد

اتحادیه اروپا از دولت‌ها و نیروهای امنیتی این اتحادیه می‌خواهد تا از نزدیک برای مقابله با تهدیدهای خشونت آمیز نظیر حملات پاریس همکاری کنند اما نسبت به واکنشی تعجیلی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالیکه فرانسه سربازان ارتش را در خیابان‌های پاریس مستقر کرده، نخست وزیر مجارستان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته تا مرزهایشان را به روی مهاجران ببندند و وزرای اتحادیه اروپا نیز موافقت کردند تا قوانین سفر بدون پاسپورت را تغییر دهند.

سخنگوی کمیسیون اروپا به نقل از ژان کلود یونکر، رئیس این کمیسیون در بروکسل، بلژیک گفت: این اولین باری است که اتحادیه اروپا پیش از اقدام خواستار سکوت شده است. اقدامات باید عاری از هراس و تاثیرگذار باشند.

لتونی نیز که ریاست دوره‌ای نشست وزرای اتحادیه اروپا را برعهده دارد از اظهارنظر درباره برگزاری یک نشست فوق‌العاده در چند روز آتی میان وزرای کشور و دادگستری کشورهای عضو اتحادیه امتناع کرد و هم اکنون بر آماده سازی تمهیدات برای نشستی است که قرار است در پایان همین ماه برگزار شود و بر نشست رهبران اتحادیه اروپا در 12 و 13 فوریه 2015 تمرکز دارد.

یونکر چند روز قبل خواستار همکاری نزیک میان مقام‌های ملی شده بود. در میان اقدامات سریع و فوری کمیسیون اروپا و برخی از دولت‌های اتحادیه اروپا قرار است به پارلمان اروپا برای کنار گذاشتن اختلافات تاکید کنند و هدفشان ایجاد یک سیستم برای ثبت اسامی مسافران است که در داخل کشورهای اروپایی به سفر می‌پردازند.

انتهای پیام

کد N673182