تاکید روسیه بر اقدامات مشترک جهانی در روند مقابله با تروریسم

رئیس مجلس علیا پارلمان روسیه امروز (سه‌شنبه) در پایان بیست و سومین جلسه عمومی نشست پارلمانی آسیا- اقیانوسیه گفت، رویدادهای اخیر در فرانسه بار دیگر بر اهمیت تعمیق همکاری‌های بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم و افراطگرایی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "والنتینا ماتویینکو"، رئیس مجلس علیا پارلمان روسیه گفت: تروریسم بین‌المللی یکی از بزرگترین تهدیدهای زمان ماست و هیچ‌یک از کشورهای جهان قادر نخواهند بود به تنهایی با آن مبارزه کنند.

وی افزود: شما تنها با تلاش‌های مشترک جامعه بین‌الملل می‌توانید با تروریسم مبارزه کنید و تنها آن موقع است که شما می‌توانید بر موفقیت خود در این زمینه حساب کنید.

ماتویینکو ادامه داد: رویدادهای اخیر در فرانسه بار دیگر اهمیت تعمیق همکاری‌های مقابل با تروریسم را میان کشورهای مختلف به ویژه در بخش تبادل اطلاعات و همچنین همکاری مجریان قانون نشان داد.

وی اذعان کرد: باتوجه به تمام این مسائل، روسیه همکاری در زمینه مقابله با تروریسم را با هیچ‌یک از شرکای غرب یا دیگر شرکای خود حتی برای یک روز نیز به تعلیق درنیاورده و ما به طور فعال به این روند ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام

کد N673145