بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شریف:

چرا مطهری در مورد فساد بزرگ نفتی کرسنت نطق نمی‌کند

سیاسی

بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در بیانیه‌ای تاکید کرد: ما مواضع دوگانه افرادی همچون مطهری در موضوع پرونده وقف دانشگاه آزاد و طرح نظارت بر نمایندگان مجلس را فراموش نکرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر، بسیج دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف طی بیانیهای نطق یکی از نمایندگان مجلس در دفاع از سران فتنه را محکوم کرد و از قوه قضائیه و شورایعالی امنیت ملی در خواست کرد نسبت به برگزاری دادگاه سران فتنه اقدام کند.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:  

بسمالله الرحمن الرحیم

" من خواهش می کنم اگر چنانچه مسائل سال ۸۸ را مطرح می کنید، مساله اصلی و عمده را در این قضایا مورد نظر و در مدّ نگاهتان قرار دهید؛ آن مسئله‌ی اصلی این است که یک جماعتی در مقابل جریان قانونی کشور، به شکل غیر قانونی و به شکل غیر نجیبانه ایستادگی کردند و به کشور لطمه و ضربه وارد کردند؛ این را چرا فراموش می کنید؟" (رهبرمعظم انقلاب 6 مرداد 1392)

در مورد اتفاقات سال 88؛ همانطور که حافطه ها به یاد دارد عده ای به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 اعتراض داشتند و ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرند در حالیکه قبل از انتخابات خود را برنده انتخابات اعلام کرده بودند و بعد از انتخابات نیز به لشکر کشی های خیابانی روی آوردند و فضای کشور را ملتهب کردند.رهبر معظم انقلاب خطاب به اینان فرمودند که اعتراض خود را از طریق مراتب قانونی پیگیری کنید. معترضان بعد از بازشماری ده درصد از آراء و تایید صحت انتخابات باز هم قانع نشدند و به رویه خود ادامه دادند و باعث ایجاد اغتشاش در خیابان ها شدند. این تحرکات و لشکر کشی ها و تهمتها به نظام مقدس جمهوری اسلامی و بیانیه های اینان در روز عاشورای سال88 به اوج خود رسید وطی این مدت با شعارهای ضد نظام و ولایت فقیه و جمهوری اسلامی سعی در خددشه دارکردن چهره نظام داشتند. پس از این مراحل بود که مردم انقالابی ایران اسلامی در یوم الله 9 دی 88 مشت محکمی بر دهان همه کسانی که برای نظام جمهوری اسلامی نقشه ها کشیده بودند، زدند. البته این همه ماجرا نبود، در کنار اصل ماجرا که گفته شد، اتفاقات سال 88 نتایج و خسارات دیگری را هم در پی داشت از جمله:

1. مخدوش کردن جمهوریت و اسلامیت نظام

2. تلاش برای کودتا علیه نظام همزمان با بهار عربی 25 بهمن 1389

3. تشدید التهاب در جامعه و ریخته شدن خون چندین نفر از مردم و به دنبال آن التهاب در وضعیت اقتصادی و خسارت اقتصادی

4. بهانه دادن به دست دولتهای غربی برای تشدید تحریم های همه جانبه

5. نفوذ گسترده دستگاه های امنیتی آمریکا و اسراییل و انگلیس در کشور

6. تاثیر منفی در نفوذ ایران بر دلهای مردم منطقه و مسلمانان و آزادیخواهان جهان

اما پس از همه این اتفاقات خواسته مردم از سران این فتنه چیزی نبود جز اینکه موضع گیری شفاف کنند و خود را از افرادی که به همه مقدسات توهین کردند جدا کنند، اما گردانندگان ماجرا یا سکوت پیشه کرند و یا هتاکان به عاشورا را "عده ای خداجو" خواندند.

پس از همه این ماجراها بود که شورای عالی امنیت ملی تشخیص به حصر سران این فتنه داد. اما سوال اصلی و مطالبه مردم انقلابی ایران که یوم الله 9 دی را رقم زدند از همه مسئولین کشور بخصوص قوه قضائیه و شورای عالی امنیت ملی اینست که آیا زمان محاکمه و بازخواست سران فتنه نرسیده است؟

 چرا برخی نمایندگان ملت در مجلس بجای پیگیری این مطالبه از درک ساده ترین مسائل حتی پس از گذشت 5 سال عاجزند؟ آیا نباید از این نمایندگان حداقل این انتظار را داشت که بر اساس بدیهی ترین نکات عقلی و منطقی هر حرفی را از پشت تریبون مجلس نباید بزنند؟

این افراد اگر واقعا دغدغه ظلم و فساد را دارند چرا در مقابل فسادهای بزرگ نفتی مانند کرسنت و توافق نامه ژنو و رانتهای چندین میلیونی سکوت کرده اند؟

ما دانشجویان این کشور، بخوبی به یاد داریم مواضع دوگانه این افراد در رابطه با فساد را. بخصوص عملکرد افرادی همچون آقای مطهری در پرونده وقف دانشگاه آزاد و یا طرح نظارت بر نمایندگان مجلس.

مگر همین چند روز پیش رهبر انقلاب و مقام ولایت فقیه نفرمودند که از سخنان غیرضروری که موجب برهم خوردن آرامش کشور و تفرقه می شود بپرهیزید.

بسیج دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف اتفاقات رخ داده اخیر مجلس (نطق یکی از نمایندگان) را  محکوم می کند. هم چنین این سوال جدی از طرف همه آحاد مردم که بخصوص از قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی وجود دارد را دوباره مطرح می کند که آیا زمان تشکیل دادگاه محاکمه سران فتنه و رسیدگی به جرایم بسیار آنان نرسیده است؟

والسلام