سخنگوی وزارت کشور :

برای تمام انتصابات استعلام انجام می‌شود/داعش با مرزهای ما فاصله‌ی زیادی دارد

سیاسی

سخنگوی وزیر کشور تصریح کرد: ما برای تمام انتصابات در سطح کشور در همه پست‌های مدیریتی از دستگاه‌های نظارتی استعلام می‌گیریم و هیچ کس بدون پاسخ مثبت دستگاه‌های نظارتی در سمت های مدیریتی وزارت کشور منصوب نشده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسینعلی امیری در اولین نشست خبری خود در کسوت سخنگوی وزارت کشور با بیان این که وزارت کشور در جهت تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌های رئیس جمهور به صورت فعال تلاش می کند، اظهار کرد: گاهی در رسانه‌ها موضوع تغییر فرمانداران مطرح می‌شود که در این راستا باید بگویم در سطح کشور 430 فرمانداری داریم که ازاین تعداد تا به الان 364 فرماندار تغییر کرده‌اند.

وی افزود:‌فرماندارانی که پاک دست هستند و به سیاست‌های دولت معتقدند ضرورتی برای تغییرشان وجود ندارد و این تغییر به استاندار واگذار شده است که پس از طی روند قانونی و استعلام از دستگاه‌های نظارتی در مورد آن تصمیم گیری می‌شود.

امیری با اشاره به این‌که هزار و 55 بخشداری در سطح کشور داریم که تا الان 594 بخشدار تغییر کرده‌اند خاطر نشان کرد: سیاست وزیر کشور این بود که مدیران وزارت کشور ، فرمانداران و بخشداران از نیروهای داخلی وزارت کشور انتخاب شوند و همچنین افراد با تجربه.

قائم مقام وزیر کشور همچنین با اشاره به موضوعات امنیتی مرزی کشور تاکید کرد: استانداران استان‌های مرزی مرتب جلسات لازم را برگزار می‌کنند و صورت جلسات را به تهران می‌فرستند. همچنین شورای امنیت کشور به ریاست وزیر کشور مرتب تشکیل می‌شود.

امیری با اشاره به این که شورای امنیت کشور تحلیل لازم را از اوضاع داخلی کشور دارد اظهار کرد:‌ به علت تاثیر اتفاقات کشورهای همسایه بر امنیت داخلی ما به طور مستمر و دقیق اتفاقات کشورهای همسایه نیز در شورای امنیت کشور رصد می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور با تاکید بر این که در حال حاضر تهدید خاصی برای کشور نداریم یادآورشد : گاهی می‌بینیم برخی رسانه‌ها به داعش می‌پردازند.در حالی که ما شک نداریم داعش دست پروده‌ی دشمنان ما و آمریکاست که در این راستا می‌توان به رفتارهای دوگانه آمریکا اشاره کرد که در حالی که گروهک داعش را خودشان ایجاد کرده‌اند، امروز از تشکیل ائتلافی برای مبارزه با داعش می‌گویند که ما در مور آن تردید و تشکیک داریم.

امیری با تاکید بر این که داعش با مرزهای ما فاصله‌ی زیادی دارد خاطر نشان کرد: دستگاه‌های نظارتی، سپاه و ارتش ،نیروی نظامی، مرزبانی و دستگاه‌های امنیتی داعش را در دایره نظارت دارند و اقدامات مربوط به داعش مرتب تحت نظارت دستگاه‌های امنیتی ماست.

قائم مقام وزیر کشور با تاکید بر این که هیچگاه داعش برای ما تهدید نیست افزود: هوشیاری لازم وجود دارد و امنیت در کشور ما برقرار است.

ادامه داد ...

کد N673093