حمله پاریس بر برنامه‌های نظامی آمریکا در اروپا تاثیر نمی‌گذارد

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت، حملات تروریستی اخیر در پاریس بر برنامه‌های پنتاگون برای ایجاد تغییرات در پایگاه‌های آمریکا و ساختار نیروها در اروپا تاثیری ندارد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت، حملات تروریستی اخیر در پاریس بر برنامه‌های پنتاگون برای ایجاد تغییرات در پایگاه‌های آمریکا و ساختار نیروها در اروپا تاثیری ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ دوم ونسا هیلمن، سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون در گفت‌وگو با اسپوتنیک گفت: اقدامات فرماندهی نیروهای آمریکا در اروپا هیچ ارتباطی با حمله پاریس ندارد و تاثیری از این حملات نمی‌گیرد و بر روند تغییرات زیرساختی اروپا اثر نمی‌گذارد.

پیش از این چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا از بازبینی در تعداد نیروهای آمریکا در اروپا خبر داد و بر کاهش زیرساخت‌ها و پایگاه‌های ارتش آمریکا در اروپا و هزینه‌های مرتبط با آن تاکید کرد.

برنامه‌های ایالات متحده برای تعطیلی، بازگرداندن یا کارآمدتر کردن 24 سایت ارتش آمریکا در آلمان، انگلیس، اسپانیا و بلژیک تحت نظر روند تغییرات زیرساختی اروپا است.

هیلمن به اسپوتنیک گفت: برنامه‌های روند تغییرات زیرساختی اروپا قابلیت آمریکا در اروپا را متزلزل نمی‌کند و باعث تضعیف عملکرد متحدان و شرکای آمریکا نیز نمی‌شود.

وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه گزارش داد قصد دارد 2000 سرباز نظامی و نیروی غیر نظامی خود را در انگلیس کم کند. این اقدامات به آمریکا اجازه می‌دهد تا بر منابع تمرکز کند و به دنبال بهبود موقعیتش برای رویارویی با نگرانی‌های نوظهور در اروپا و سایر نقاط باشد.

فیلیپ بریدلاو، فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا هفته گذشته گفته بود که بنابر گزارش وزارت دفاع آمریکا، تعطیلی زیرساخت‌ها و پایگاه‌های ارتش آمریکا در اروپا به شرایط مختلف بودجه‌ای مرتبط است. در دوره‌ای که پیش روست، آمریکا نیروهای خود را برای استقرارهای دوره‌ای در شرق اروپا، تحصیل، آموزش نیروها با سایر متحدان ناتو و ایجاد ظرفیت برای متحدان جدید و غیر رسمی ناتو چون اوکراین،‌ گرجستان و مولداوی به کار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N673039