ظریف در دیدار با سفیر جدید یونان:

اروپا می‌تواند نقش فعالتری را در رسیدن به توافق جامع هسته‌ای ایفا کند

سیاست خارجی

اروپا بایستی به عنوان یک چالش جدی زمینه‌های واقعی ایجاد خشونت و افراطی‌گری را مورد بررسی قرار دهد و در همکاری و هماهنگی با کشورهای مهم منطقه خاورمیانه، زمینه فهم مشترک از این مفاهیم را ایجاد نماید.

سفیر جدید یونان در جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این دیدار بر گسترش همکاری‌های بین دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های فرهنگی و گردشگری تاکید كرد.

وی اضافه کرد: زمینه‌های زیادی برای ارتقاء مناسبات دو کشور وجود دارد و طرفین از اراده کافی برای به فعلیت رساندن ظرفیت‌های موجود در روابط برخوردارند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 تصریح کرد: اروپا می تواند نقش فعالتری را در رسیدن به توافق جامع هسته‌ای ایفا نماید.

ظریف با اشاره به حادثه تروریستی پاریس تصریح کرد: اروپا بایستی به عنوان یک چالش جدی زمینه‌های واقعی ایجاد خشونت و افراطی‌گری را مورد بررسی قرار دهد و در همکاری و هماهنگی با کشورهای مهم منطقه خاورمیانه، زمینه فهم مشترک از این مفاهیم را ایجاد نماید.

گیورگیوس ایناتیس، سفیر جدید یونان در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار از گسترش و تعمیق روابط دو کشور استقبال نمود و ابراز امیدواری کرد این روابط در همه ابعاد گسترش یابد.

کد N673034