تاکید معاون اول روحانی بر توسعه دولت الکترونیک: همه دستگاه‌ها تکمیل زیر ساخت های لازم را دنبال کنند

اسحاق جهانگیری,دولت الکترونیک

ایسنا نوشت:

معاون اول رییس جمهور با تأکید مجدد بر اجرایی شدن سریعتر دولت الکترونیک در سطح کشور گفت: اجرای این طرح در بهبود اقتصاد کشور و روند خدمت‌رسانی به مردم نقش مهمی دارد و همه دستگاه‌ها باید تکمیل زیر ساخت های لازم آن را با جدیت دنبال کنند.

اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات کشور ؛ توسعه و ارتباط منسجم سامانه‌های خدماتی را از دغدغه‌های اصلی همه بخش‌ها و دستگاه‌ها دانست و گفت: در فرایند یکپارچه سازی امور مربوط به فناوری اطلاعات؛ اصالت با انعطاف روندها مطابق با برنامه ها و سیاست‌های دولت است و نباید نهادها و ساختاری های اداری مانع پیشرفت کشور همگام با توسعه فن آوریهای نوین شوند.

جهانگیری اظهار امیدواری کرد با توسعه دولت الکترونیک ، شاهد گامهای مثبتی در جهت خدمت‌رسانی بیشتر به مردم در حوزه سلامت باشیم.

در این جلسه که وزرای دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، صنعت،معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و نمایندگان وزارتخانه ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو شورا حضور داشتند، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات گزارشی از میزان پیشرفت پروژه سلامت الکترونیکی، افزایش تعامل پذیری و به اشتراک گذاری سامانه‌های دستگاههای اجرایی و نیز پروژه‌های مختلف توسعه دولت الکترونیکی ارایه نمود.

در ادامه جلسه، پس از بحث و بررسی آیین نامه داخلی توسعه دولت الکترونیک، آیین نامه نظام اجرایی طرح نشانی استاندارد مکانی ملی ، آیین نامه اجرایی رعایت الزامات گذر به پروتکل اینترنت نسخه6 و دستور العمل تشکیل ، وظایف و اختیارات کارگروه خدمات الکترونکی سلامت با اصلاحاتی به تصویب رسید.

 

 

45231

 

کد N672984