سفر پاپ به سریلانکا

رهبر کاتولیک‌های جهان در سفری دو روزه وارد سریلانکا شد و قرار است بر مسئله برقراری سازش در این جزیره درگیر با اختلافات قومی تمرکز کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (سه‌شنبه) مورد استقبال رسمی رئیس‌جمهوری منتخب سریلانکا و نخست‌وزیر این کشور قرار گرفت.

پاپ فرانسیس مورد استقبال ویژه قرار گرفت و تا کلمبو پایتخت سریلانکا اسکورت شد. در همین حال جمعیت عظیمی از مردم برای دیدن وی آمده بودند. 1.2 میلیون کاتولیک در سریانکا زندگی می‌کنند.

ماهیندا راجا پاکسه، رئیس‌جمهوری سابق سریلانکا که پنجشنبه گذشته در انتخابات ریاست‌جمهوری شکست خورد، سال گذشته پاپ را دعوت کرده بود. این دعوت پیش از آن انجام شد که راجاپاکسه انتخابات زودهنگام اعلام کرد و منتقدان می‌گفتند که وی تلاش دارد تا از دعوت پاپ به عنوان اهرمی در جریان کارزار انتخابات استفاده کند.

با این حال راجاپاکسه در انتخابات شکست خورد و قدرت را به ماتیریپالا سیریسنا، وزیر بهداشت سابق واگذار کرد. قرار است در جریان سفر پاپ، مراسم گسترده‌ ای در کلمبو برگزار شود و فردا (چهارشنبه) نیز تعطیلی عمومی اعلام شده است.

این دومین بار است که یک پاپ به سریلانکا سفر می‌کند. پاپ فرانسیس اولین پاپی خواهد بود که قرار است از مناطق جنگ زده شمالی این کشور بازدید کند. وی همچنین قرار است اولین قدیس سریلانکا را نیز اعلام کند.

انتهای پیام

کد N672960

خواندنی از سراسر وب