با موافقت نمایندگان؛

ماده 29 الحاقی رفع موانع تولید رقابت پذیر تصویب شد

مجلس

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور به ماده الحاقی ۲۹ این لایحه با ۱۳۰ رای موافق، ۵۱ رای مخالف و ۹ رای ممتنع تصویب شد.

با تصویب نمایندگان مجلس با خرید غیر نقدی یا اقساطی تا سقف ۳۰ درصد اعتبارات مصوب طرح کالاهای مورد نیاز جهت تحویل به پیمانکاران به عنوان بخشی از سهم کارفرما موافقت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه شنبه ۲۳ دی‌ماه در جریان بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور به ماده الحاقی ۲۹ این لایحه با ۱۳۰ رای موافق، ۵۱ رای مخالف و ۹ رای ممتنع تصویب شد.

بر اساس ماده الحاقی ۲۹ به دستگاه‌های اجرایی مجری طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای دارای ردیف و اعتبار در قوانین بودجه سنواتی اجازه داده می‌شود با موافقت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور نسبت به خرید غیرنقدی یا اقساطی تا سقف ۳۰ درصد اعتبارات مصوب طرح کالاهای مورد نیاز طرح‌های خود را جهت تحویل به پیمانکاران طرح‌های مذکور به عنوان بخشی از سهم کارفرما اقدام نمایند.

سود متعلقه از طرق این کالا‌ها توسط کارفرما پرداخت می‌شود آیین نامه اجرایی این ماده به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تا سه ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

کد N672796

وبگردی