گرجستان: پیشرفتی در روابط سیاسی با روسیه حاصل نشده است

روسيه,گرجستان

نخست‌وزیر گرجستان گفت، روابط اقتصادی میان روسیه و گرجستان بهبود یافته اما هیچ پیشرفتی در روابط سیاسی میان این دو کشور حاصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "ایراکلی گاریباشویلی"، نخست‌وزیر گرجستان در کنفرانسی خبری با "تاوی رویواس"، همتای استونیایی خود گفت: گرجستان به دنبال داشتن روابط عادی با روسیه است. به همین منظور در دو سال گذشته تفلیس اقدامات موثری را در این رابطه صورت داده است.

وی افزود: با این حال روابط عادی با روسیه نباید و نمی‌تواند با نادیده گرفتن حق حاکمیت، استقلال و تامیت ارضی گرجستان برقرار شود.

گاریباشویلی 26 دسامبر سال گذشته میلادی گفته بود که آماده است با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار کند.

وی گفت: این دیدار باید به خوبی برنامه‌ریزی شود تا نتیجه‌بخش باشد. گمان می‌کنم در حال حاضر زود است که بگوییم چه وقت و در چه چارچوبی این دیدار برگزار می‌شود.

نسخه جدید قانون اساسی گرجستان که در سال 2010 میلادی تصویب و از نوامبرسال 2013 میلادی به اجرا درآمده، قدرت‌های ریاست جمهوری را به نفع نخست وزیری کاهش می‌دهد.

پوتین 18 دسامبر سال 2014 میلادی گفت، روسیه از میزبانی رئیس جمهور و نخست وزیر گرجستان بسیار خشنود خواهد شد.

پوتین افزود: اگر رهبری گرجستان فکرمی‌کند که این دیدار ممکن است، ما از میزبانی هریک از نمایندگان رهبری گرجستان خشنود خواهیم شد. ما از دیدار رئیس جمهور و نخست وزیراین کشور در مسکو خوشحال خواهیم شد.

انتهای پیام

کد N672771