یوتیوب و توییتر فرماندهی مرکزی آمریکا هک شد

حساب توییتر و یوتیوب فرماندهی ارتش ایالات متحده آمریکا که بر عملیات‌های خارجی از جمله در خاورمیانه نظارت می‌کند از سوی گروهی که مدعی حمایت از داعش است، هک شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با تایید این خبر گفت: حساب‌های کاربری توییتر و یوتیوب فرماندهی مرکزی آمریکا هم اکنون به حالت تعلیق درآمده است.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند حساب‌ کاربری توییتر فرماندهی مرکزی آمریکا و حساب یوتیوب آن به دلیل هک شدن فعالیتشان فعلا مختل شده است و مقام‌ها هم اکنون در حال بررسی عوامل آن هستند. در همین حال مقام‌های پنتاگون تایید کردند به نظر می‌رسد هیچ سند محرمانه‌ای به دست هکرها نیفتاده است.

هکرها عباراتی همچون "داعش هم اکنون اینجاست، ما در کامپیوتر شما هستیم، در هر پایگاهی" در توییتر فرماندهی مرکزی آمریکا پست کردند. این سایت همچنین پر از تهدیدهایی با عبارت "سربازان آمریکایی، ما آمده‌ایم، مراقبت خودتان باشید" شد.

در سایر پست‌ها هم به نظر می‌رسد لیست اسامی و شماره تماس‌های پرسنل ارتش علاوه بر نقشه‌های پاورپوینت پست شده است. آنان همچنین به جای عبارت فرماندهی مرکزی آمریکا عبارت "خلیفه سایبری" را در توییتر این نهاد منتشر کردند.

وزارت دفاع آمریکا در واکنش به این تحولات اعلام کرد که اقدامات لازم را برای مقابله با این هک انجام می‌دهد.

انتهای پیام

کد N672688