در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات صورت گرفت؛

تأكید جهانگیری بر اجرایی شدن سریعتر دولت الكترونیك

دولت

پس از بحث و بررسی آیین نامه داخلی توسعه دولت الکترونیک، آیین نامه نظام اجرایی طرح نشانی استاندارد مكانی ملی، آیین نامه اجرایی رعایت الزامات گذر به پروتكل اینترنت نسخه۶ و دستور العمل تشكیل، وظایف و اختیارات كارگروه خدمات الكترونكی سلامت با اصلاحاتی به تصویب رسید.

معاون اول رییس جمهور با تأکید مجدد بر اجرایی شدن سریعتر دولت الکترونیک در سطح كشور گفت: اجرای این طرح در بهبود اقتصاد کشور و روند خدمت‌رسانی به مردم نقش مهمی دارد و همه دستگاهها باید تكمیل زیر ساخت های لازم آن را با جدیت دنبال كنند.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (دو ‌شنبه) در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات كشور؛ توسعه و ارتباط منسجم سامانه‌های خدماتی را از دغدغه‌های اصلی همه بخش‌ها و دستگاه‌ها دانست و اظهار داشت: در فرایند یكپارچه سازی امور مربوط به فناوری اطلاعات؛ اصالت با انعطاف روندها مطابق با برنامه‌ها و سیاست‌های دولت است و نباید نهادها و ساختاری‌های اداری مانع پیشرفت كشور همگام با توسعه فن‌آوری‌های نوین شوند.

جهانگیری اظهار امیدواری کرد با توسعه دولت الکترونیک، شاهد گام‌های مثبتی در جهت خدمت‌رسانی بیشتر به مردم در حوزه سلامت باشیم.

در این جلسه كه وزرای دادگستری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، صنعت،معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو شورا حضور داشتند، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات گزارشی از میزان پیشرفت پروژه سلامت الکترونیکی، افزایش تعامل پذیری و به اشتراک گذاری سامانه‌های دستگاه‌های اجرایی و نیز پروژه‌های مختلف توسعه دولت الکترونیکی ارایه كرد.

در ادامه جلسه، پس از بحث و بررسی آیین نامه داخلی توسعه دولت الکترونیک، آیین نامه نظام اجرایی طرح نشانی استاندارد مكانی ملی، آیین نامه اجرایی رعایت الزامات گذر به پروتكل اینترنت نسخه۶ و دستور العمل تشكیل، وظایف و اختیارات كارگروه خدمات الكترونكی سلامت با اصلاحاتی به تصویب رسید.

کد N672481