وزیرکشور، انتصاب صالحی امیری به معاونت سیاسی را تکذیب کرد

عبدالرضا رحمانی فضلی,وزارت کشور,زنان

ایرنا نوشت:

وزیر کشور با بیان اینکه 50 درصد از امور کشور را باید بانوان بر عهده بگیرند گفت: زمینه مشارکت برای بانوان فراهم است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست سالانه مشاوران و مدیران کل امور بانوان و خانواده های استانداری های سراسر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این زمینه مشارکت را برای بانوان فراهم کرده اید یا خیر افزود: من در این زمینه نقشی ندارم و قانون همه چیز را مشخص کرده است.

وی تاکید کرد: آنچه در حوزه دانشگاه و نقش بانوان شاهدیم بیانگر آن است که بانوان از آقایان جلو افتاده اند.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه پیگیری های مربوط به دستگیری عاملان اسیدپاشی به کجا رسید گفت: براساس برنامه ها و اقدامات شورای امنیت و دستورالعمل های تدوین شده نیروی انتظامی به طور جدی پیگیر دستگیری عاملان اسیدپاشی است.

وی در ادامه اعلام کرد: عاملان چند مورد اسیدپاشی اخیر نیز دستگیر شده اند و پیگیری جدی برای دستگیری عاملان اسیدپاشی اصفهان در دستور کار است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: جهت پیگیری پرونده اسیدپاشی اصفهان همه هفته معاون امنیتی وزارت کشور با مسوولان نیروی انتظامی تهران و وزارت اطلاعات جلسه دارند تا این پرونده به نتیجه برسند.

وزیر کشور همچنین اخبار مبتنی بر انتصاب صالحی امیری به معاونت سیاسی وزارت کشور را رد کرد و در پاسخ به این سوال که چرا در مقابل این انتصاب مقاومت کرده اید گفت: مگر کسی جرات دارد که روی دستور رییس جمهوری حرفی بزند؛ من به شخصه به رییس جمهور علاقه مند و از دستورات ایشان اطاعت می کنم.

رحمانی فضلی در پایان درباره دریافت مجوز فعالیت برای احزاب منحله جهت شرکت در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی نیز گفت: اخذ مجوز برای فعالیت همه گروه های سیاسی باید با رای گیری کمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور انجام شود و اگر استعلام های نمایندگان این کمیسیون منفی باشد مجوزی به گروه های درخواست دهنده داده نخواهد شد.

 

17503

کد N672416