رونمایی از کتاب "اینجا فتنه‌ای رخ داده است"

مراسم رونمایی از کتاب "اینجا فتنه‌ای رخ داده است" برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب "اینجا فتنه‌ای رخ داده است" به کوشش وحید یامین‌پور و محمدحسن روزی طلب حاصل مجموعه ای از مصاحبه‌ها و مناظره‌های تلویزیونی در ایام حوادث پس از انتخابات 88 است که ظهر امروز در حوزه هنری از آن رونمایی شد.

در این مراسم مومنی رییس حوزه هنری، پورحسین قائم مقام معاونت سیما،‌حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان، نادر طالب زاده ،‌زارعی نماینده تهران ،‌ حجت‌الاسلام غلامی و تعدادی از مسئولین فرهنگی حضور داشتند.

در ابتدای مراسم مومنی رییس حوزه هنری گفت: جمع‌آوری اسناد و وقایع‌نگاری روزهای فتنه مساله‌ای است که مراکزی که مسئولیت تاریخ شفاهی را به عهده دارند باید آن را انجام دهند. هرچه زمان می‌گذرد بیشتر آشکار می‌شود که در سال 88 چه گذشت؟ البته در این حادثه شایستگی‌های رهبری ، هوشمندی مردم ، اقتدار نظام و عظمت و کارآمدی ولایت فقیه به اثبات رسید و در 9 دی رحمت الهی تجلی یافت.

در ادامه نادر طالب زاده با اشاره به اینکه پیشرفت‌های کشورهای پیشرفته به وسیله رسانه بوده است یادآور شد: انقلاب ظرفیت عظیمی است که روز به روز موقعیتش عوض می‌شود و مرتبه آن ارتقا پیدا می‌کند پس رسانه‌ها هم باید در همین قد و اندازه رشد کنند و پویا، فعال ، دلسوز و با جرات بیشتر مانور دهند.

وی اضافه کرد: در رسانه ما به طور سنتی تعارفات سنگین بود که البته پس از برخی برنامه‌های تلویزیونی سال 88 این فضا شکست. چون ما باید رک باشیم و صریح صحبت کنیم. و با میدان دادن به مجری کارشناسان بتوانیم فتنه‌هایی که در طول سال‌های متمادی بر این کشور رفته است را باز کنیم و به آن‌ها بپردازیم.

همچنین حسین شریعتمداری در این مراسم گفت: برکات فتنه به مراتب بیشتر از زحمات آن بوده است.

در ادامه مراسم پورحسین قائم مقام معاونت سیما و مجری مناظره‌های انتخاباتی سال 88 خاطرنشان کرد: فتنه یک پروسه و روند بود که در 22 خرداد به سطح آمد. مدتی روی سطح حرکت کرد و دوباره پایین رفت و احساس می‌کنم که هنوز تمام نشده است بلکه پایین رفته تا تجدیدسازمان کند و با پیچیدگی‌های دیگری خود را نشان دهد. در فتنه‌های 78 و 88 یک غربالگری سیاسی- اجتماعی صورت گرفت که ریزش‌هایی داشت ولی برای انقلاب مصونیت بخش بود و با بصیرت می‌توان ریزش‌های صورت یافته را نیز سامان داد.

در انتهای مراسم وحید یامین‌پور گردآورنده کتاب اظهار کرد: در فتنه 88 خواصی را دیدیم که در انقلاب ایستادند و ولایت را نقد کردند. ما در تاویل انقلاب با آن‌ها مشکل داشتیم چرا که فصل الخطاب بودن رهبری را نمی‌پذیرفتند. ما نیز سعی کردیم این خواص تکراری چند پهلو و سست را ورق بزنیم تا ماهیت‌شان به مردم معرفی شود.

انتهای پیام

کد N672368