واکنش جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در مورد سخنان اخیر رئیس‌جمهور

جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با صدور بیانیه‌ای به برخی سخنان اخیر رییس جمهور واکنش نشان داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بخش‌هایی از متن این بیانیه خطاب به مردم آگاه آمده است:

قدرت‌های جهانی بویژه آمریکا همواره در راه پیشرفت‌های کشور طی سه دهه گذشته اخلال کرده‌اند اما به فضل الهی و هوشمندی امام خمینی(ره) و جانشین بر حق او حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، تیر آن‌ها به سنگ خورده است و هر روز ایران سرافرازتر از همیشه در صحنه‌های منطقه‌ای و جهانی اقتدار خود را نشان می‌دهد.

امید داشتیم دولت یازدهم با پیروی از سیاست‌های راهبردی مقام معظم رهبری در برابر زیاده خواهی‌های غرب بایستد و پاسخ گستاخی‌های آن‌ها را بدهد، قرار بود طبق توافقنامه ژنو صدور تحریم‌های جدید متوقف شود و تحریم‌های ظالمانه گذشته هم بر اساس اعتماد سازی صورت گرفته برداشته شود، اما آمریکایی‌ها موارد جدیدی به تحریم‌ها افزوده‌اند و هر روز گستاختر از روز گذشته برای ملت ما شاخ‌وشانه می‌کشد.

صادر کنندگان این بیانیه معتقدند که رئیس‌جمهور باید در برابر این گستاخی‌ها از شرف و عزت و غیرت ملت ایران دفاع کند. مردم می‌خواهند رئیس‌جمهور به نمایندگی از ملت به دهان زورگویان و زیاده خواهان بزند و از اصول و آرمان‌های ملت در سیاست خارجی دفاع کند. ملت ما و کشور ما به اندازه کافی توانایی دارد که تحریم را از دستور کار دشمن عزت‌مندانه خارج کند. رئیس‌جمهور و دولت باید این عزت را نمایندگی کند.

رئیس‌جمهور در ایام انتخابات قول داده است که هم سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم، او باید به قول خود عمل کند. در همایش اقتصاد، رئیس جمهور باید از تلاش دولت برای حل مشکل بیکاری و خروج از رکود سخن می‌گفت. در این همایش باید کارشناسان دولت و رئیس جمهور به مردم توضیح می‌دادند که چگونه نمی توانند تولید را در کشور رونق بخشند. باید به مردم توضیح می‌دادند چگونه می‌خواهند فضای کسب و کار را بهبود ببخشند.

مسائل اقتصادی،اجتماعی و ... با تدبیر و ایجاد امید حل می شود، نه با موضوع همه پرسی. جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار ضمن اظهار تاسف از مطالب مطرح شده در همایش اقتصادی توسط رئیس جمهور از ایشان می‌خواهد به مطالبات مردم و رهبری طبق قانون اساسی عمل کند. رئیس‌جمهور باید برای سربلندی نظام جمهوری اسلامی و حفظ عزت این ملت بزرگ نهایت کوشش خود را بکار گیرد.

انتهای پیام

کد N672105