آیت‌الله علوی‌گرگانی:

متاسفانه برخی رسوم غیراسلامی بر ارزش‌ها غلبه کرده است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: متاسفانه جامعه امروزی از مبانی دین اسلام فاصله گرفته و براساس رسوم خود که گاهی با مبانی دینی تطابق ندارد، عمل می‌کند و باید از این کارها دوری کرد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: متاسفانه جامعه امروزی از مبانی دین اسلام فاصله گرفته و براساس رسوم خود که گاهی با مبانی دینی تطابق ندارد، عمل می‌کند و باید از این کارها دوری کرد.

به گزارش خبرگزاری داشنجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با فرماندهان کلانتری نیروی انتظامی کشور با بیان این‌که «هدف از خلقت انسان تنها برای عبادت و اطاعت از دستوارت الله است» گفت: انسان تنها برای عبادت خلق شده و راه به سعادت رسیدن انسان، تنها در اطاعت از دستورات الهی است.

وی افزود: اگر انسان مسیری غیر از اطاعت از دستورات الهی را انتخاب کند، قطعا به نتیجه‌ای نخواهد رسید و متاسفانه مشکلات جامعه امروز نیز به دلیل دوری از آیات الهی و اعراض از دستورات دینی است و درنتیجه انحراف در مسیر حق و حقیقت صورت می‌پذیرد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی اظهار کرد: اگر کسی حرکتی برای خدا انجام داده عمل او ضایع و از بین نخواهد رفت و خداوند چندین برابر آن عمل را در دنیا و آخرت جبران خواهد کرد، اما اگر کسی عملی برای غیر خدا انجام دهد این گونه اعمال تباه خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی گفت: یوسف نبی(ع) در بعضی مواقع خدا را فراموش کرد و خداوند او را در زندان محبوس کرد تا به او توجه بدهد که باید عمل بر اساس رضایت خدا باشد. بنابراین باید هرکاری را انسان برای خدا انجام دهد.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم افزود: انسان‌ها در پیشگاه خداوند مساوی هستند، از هر نِژادی که باشند پیش خدا مساوی‌اند و این عمل است که باعث امتیاز خواهد شد و یکی از شرایط این عمل این است که پاک و برای خدا باشد و نیت آن عمل نیز خالص باشد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: مبانی دین اسلام، باید در جامعه درست و براساس آنچه اسلام گفته انجام شود، ولی متاسفانه جامعه امروزی از مبانی دین اسلام فاصله گرفته و براساس رسومی عمل می‌کند که برخلاف مبانی دینی است و باید از این کارها دوری کرد.

وی خاطرنشان کرد: برقرارکردن امنیت جامعه در سایه اطاعت از دستورات خدا، ولایت فقیه و بزرگان دین صورت می‌گیرد و اگر انسان در مسیر دین، دستوارت ولی فقیه و بزرگان خارج شود، امنیت در جامعه برقرار نخواهد شد.

این مرجع تقلید در پایان افزود: مسئولین برای خدمت‌گزاری در جامعه دینی و اسلامی خدا را در نظر داشته باشند و اگر اینگونه عمل کنند جامعه آبادی خواهیم داشت.

انتهای پیام

کد N671776