تاکید دبیر جشنواره امام رضا(ع) بر کیفیت‌بخشیدن به سیزدهیمن جشنواره

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با تاکید بر این‌که «قرار است درسیزدهمین جشنواره امام رضا(ع) کیفیت کار را بالا ببریم» گفت: وقتی شرایط بهتری داشتیم باید سراغ کمیت بخشیدن به برنامه‌های جشنواره برویم.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با تاکید بر این‌که «قرار است درسیزدهمین جشنواره امام رضا(ع) کیفیت کار را بالا ببریم» گفت: وقتی شرایط بهتری داشتیم باید سراغ کمیت بخشیدن به برنامه‌های جشنواره برویم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدجواد جعفری در نشست‌هم‌اندیشی در تشریح اقدامات این بنیاد برای سیزدهمین جشنواره امام رضا(ع) با بیان این‌که «در آستانه ورود به عملیات گسترده فرهنگی جشنواره سیزدهم هستیم» اظهار کرد: بلافاصله بعد از اختتامیه جشنواره دوازدهم، کمیته آسیب‌شناسی برای بررسی نقاط ضعف و قوت جشنواره تشکیل شد و به 11 راهبرد رسیدیم که این راهبردها پس از بررسی در کمیته راهبردی به 148 مصوبه تبدیل و قرار شد که این مصوبات در طول سال برای ارتقای جشنواره اجرایی شود.

جعفری با بیان این‌که «سعی شده که اساس جشنواره در 2 حوزه علمی و هنری تقویت شود و در این دو حوزه باید برنامه‌ریزی‌های ما زودتر انجام می‌شد» گفت: باید به لحاظ علمی متفاوت از سایر جشنواره‌ها کار کنیم و تلاش کردیم حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها بیشتر کار کنند و وزارت علوم و دانشگاه‌ها همراهی خوبی با ما برای برگزاری جشنواره در تولید آثار و کمک به ارتقای برنامه‌ها دارند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) درباره بخش دوم یعنی حوزه هنری با تاکید بر استفاده از قالب‌های هنری برای انتقال آموزه‌های رضوی تصریح کرد: در این زمینه تلاش می‌شود برنامه‌های هنری تقویت شود، چه گروه‌های هنری و چه سازوکارهایی برای ورود هنرمندان به برنامه‌های جشنواره.

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا (ع) گفت: فراخوان جشنواره سیزدهم زودتر از هرسال در گستره ملی و بین‌المللی عرضه شد و بخش بین‌الملل و کشورها و برنامه‌های آنها تعیین شد.

وی با تاکید بر گسترش فضای مجازی جشنواره گفت: فضای مجازی یک ابزار تاثیرگذار در حوزه ترویج آموزه‌های رضوی است.

جعفری ادامه داد: همچنین تلاش شد که دبیرخانه‌های دائمی جشنواره به صورت ارگانیک در استان‌ها مستقر شود و با داشتن ساختاری مناسب پاسخگوی مخاطبان باشند.

وی با اشاره به اقدام دیگر تصریح کرد: از الان گروه‌های داوری آثار شناسایی شده‌اند تا آثاری که به جشنواره می‌رسند و قابل رقابت هستند را شناسایی و انتخاب کنند.

جعفری به برگزاری هفته‌های فرهنگ رضوی در استان‌های مختلف اشاره کرد و گفت: همچنین منظومه‌ای از نشست‌های سبک زندگی رضوی در استان‌های مختلف آغاز شده تا فضای همدلی و گفتمان سازی ایجاد شود تا در دهه کرامت فعالیت‌های جشنواره با شوق بیشتری دنبال شود.

وی با تاکید بر تقویت بخش مردمی جشنواره، به حضور خودجوش مردم در قدمگاه‌های امام رضا(ع) براساس استعلاماتی که خودشان می‌گیرند، اشاره کرد.

جعفری همچنین با اشاره به پنجم و ششم ذی‌القعده که به ترتیب روز امامزادگان و روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی الکاظم(ع) شاهچراغ نام گرفته اشاره و اظهار کرد: برگزاری این دو مناسبت متولیان خاص خود را دارد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به کاروان پیاده اربعین حسینی گفت: طولی نخواهد کشید که کاروان پیاده امام رضا (ع) در ایام شهادت امام رضا به سطح کاروان پیاده اربعین حسینی برسد.

انتهای پیام

کد N671638