با اشاره به برگزاری راهپیمایی اتحاد در فرانسه

رویوران: امروز شاهد آپارتاید سیاسی در جهان هستیم

ترور,تروريست,تروريسم,فرانسه

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: واکنش غرب در قبال کشته‌های تروریسم در جهان نژادپرستانه است.

حسین رویوران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تضادهای غرب در قبال برخورد با اقدامات تروریستی در اروپا با سایر مناطق جهان و همچنین برگزاری راهپیمایی "اتحاد" در فرانسه در پاسخ به حمله تروریستی اخیر در پاریس، خاطرنشان کرد:‌ متاسفانه فرانسه، انگلیس و آمریکا از مخالفان در سوریه از جمله نیروهای تروریستی حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز در فرانسه بحثی مطرح است که آیا آنچه چندی پیش در این کشور اتفاق افتاد در نتیجه برنامه ریزی غرب است یا خیر؟ زیرا امکان ندارد هزاران نفر از اروپا به سوریه رفته، بجنگند، مدتی استراحت کنند و دوباره به کشوری رفته و آموزش های تروریستی خود ادامه دهند، این روند در طول چهار سال ادامه داشته باشد و دولت‌های غربی نیز از رفت و آمد و اقدامات این تروریست‌ها بی‌اطلاع باشد. بنابراین قطعا نوعی تبانی در رابطه با این موضوع وجود داشته است و الان این موضوع تبدیل به یک تهدید برای غرب شده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه در حال حاضر جهان شاهد وقوع نوعی آپارتاید سیاسی است گفت: غرب امروز حاضر نیست به اشتباه خود در قبال حمایت از تروریسم در سوریه اعتراف کند و بگوید استفاده از تروریسم در عرصه‌ی سیاسی اشتباه بوده است.اختلاف گذاشتن بین اقدامات سیاسی در اروپا با سایر مناطق جهان نوعی نژادپرستی سیاسی است زیرا اگر در غرب تروریستی جان 10 نفر را بگیرد یک فاجعه رخ داده ولی گرفتن جان دهها هزار نفر در سوریه و عراق برای غرب یک فاجعه محسوب نمی‌شود و این نوع رفتار غرب تبغیض‌آمیز است.

وی در رابطه با ادامه اقدامات آمریکا و غرب برای حمایت گروههای معارض در سوریه خاطرنشان کرد:‌ گویا غربی‌ها تا امروز از حمایت تروریست‌ها درس عبرت نگرفته‌اند. زیرا تربیت تروریسم در هر جایی خطری برای همه ملت‌ها و کشورها محسوب می‌شود، آنها زمانی فکر می‌کردند داعش و جبهه النصره نیروهای معقولی هستند و به همین جهت به آنها کمک کردند ولی مشخص شد که این نیروها خطرناک هستند.

رویوران در پایان تاکید کرد: غرب همچنان ادعا می‌کند به نیروهای معتدل در سوریه کمک می‌کند ولی همین نیروهای معتدل، فردا بنیادگرا شده و تبدیل به خطری برای اروپا می‌شوند. بنابراین غرب در حال تکرار اشتباههای گذشته خود در حمایت از گروههای تندرو و افراطی است.

انتهای پیام

کد N671533