ژنرال دمپسی: می‌توانیم در مقابله با تروریسم اقدامات بیشتری انجام دهیم

آمريكا,تروريسم

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به بیان این مساله پرداخت که ایالات متحده می‌تواند برای مقابله با تروریسم کار بیشتری انجام دهد و با این اقدامات به شکست قابل پیش‌بینی داعش بپردازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفت که شکست تروریسم نیازمند اقدامات گروهی با حضور جامعه اطلاعاتی و ارتش آمریکاست. ما در حال حاضر آنچنان که باید به قدر کافی فعالیتی در این رابطه نداریم.

دمپسی در این مصاحبه اختصاصی همچنین حمایت خود را از بسته شدن و تعطیلی زندان گوآنتانامو، کوبا اعلام کرد و گفت: این زندان که پس از حملات 11 سپتامبر 2001 باز شد، یک "زخم روانی" بر روح آمریکایی‌هاست و به نفع مردم آمریکاست که این زندان بسته شود.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در دور نخست کمپین ریاست‌جمهوری‌اش در سال 2008 قول داده بود تا این زندان را تعطیل کند. وی به آزادی بازداشتی‌های این زندان ادامه می‌دهد و حال تنها تعداد کمی در این زندان باقی مانده‌اند. از زمان باز شدن این زندان قریب به 800 تن در این زندان بوده‌اند.

ژنرال دمپسی با اعلام اینکه حدود ده‌ها تن از زندانیان مطلقاً آزاد نخواهند شد، درباره اینکه آمریکا با آنها چه خواهد کرد، اظهارنظر نکرد و گفت: هنوز تصمیمی درباره آنها اتخاذ نشده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین به بیان این مساله پرداخت که داعش در عراق و سوریه به زودی از بین می‌رود و ذات و ماهیت این گروه اثبات‌کننده هویت بی‌ثبات اعضای این گروه تروریستی است.

وی ضمن مطرح کردن این ادعا که ارتش آمریکا توانایی حمله به دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه را دارد اما باید از اوباما دستور بگیرد، گفت: ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم اما در حال حاضر علاوه بر انتظار فرمان اوباما، بر عملکرد اوضاع در سوریه نظارت می‌کنیم. تروریسم هرجا که بی‌ثباتی باشد، نفوذ می‌کند.

انتهای پیام

کد N671127