رئیس جمهور تاکید کرد

لزوم تداوم طرح تحول سلامت و رفع نواقص آن

رييس‌جمهور,بيمه سلامت

رئیس‌جمهور با بیان این که امروز می‌توانیم بگوییم تمام ایرانیان صاحب دفترچه بیمه درمانی هستند، گفت: باید کیفیت بیمه و کارآیی دفترچه‌ها افزایش پیدا کند و روز به روز دفترچه‌های بیمه درمانی ارزشمند‌تر شده و کارایی آنها بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در جشن بیمه سلامت همگانی با بیان این که این روز برای دولت و ملت بزرگ ایران آرزوی دیرینه‌ای است، اظهار کرد: بسیاری از کشورهای جهان حتی کشورهای پیشرفته در آرزوی روزی هستند که بیمه سلامت بتواند بر سر همه مردم کشورشان سایه افکند. در همین راستا از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی یکی از شعارهای انقلاب همواره حمایت از مردم و بخصوص اقشار نیازمند بودند.

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور توسط اراده مردم اداره می‌شود، تشریح کرد: چرخ جامعه با دستان پرتوان همه مردم به حرکت در می‌آید و دولت‌های موفق باید بتوانند بخوبی از مردم نمایندگی کنند. چون کشور و حکومت از آن مردم است و تمام مسئولین خادمان مرم هستند.

رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به این که مشروعیت در جمهوری اسلامی ایران از خدمت به مردم نشأت می‌گیرد، خاطر نشان کرد: اگر خدای نکرده فرد مسئولی در انجام خدمت به مردم قصوری داشته باشد ، مشروعیت او زیر سوال می‌رود.

روحانی با بیان اینکه همه کار دولت این است که به مردم خدمت کنند تا مردم از حاکمیت و حکومت رضامند باشند، افزود: اولین اصل در رضامندی و اجرای عدالت این است که مردم احساس کنند در پیشگاه قانون، حاکمیت خزانه دولت و اجرای امور حاکمیتی مساوی هستند. چون فرصت برابر برای مردم به مفهوم اجرای عدالت اجتماعی است.

روحانی با بیان این که بیمه همگانی همه عدالت نیست اما قطعا بخشی از عدالت است، اظهار کرد: بیمه همگانی همه‌ی رضامندی جامعه نیست اما بخشی از رضامندی و خواست جامعه است.

روحانی به دو معضل بزرگ اجتماعی بیماری و بیکاری اشاره کرد و گفت: درست است که اگر بیکاری درست شود بیماری هم حل و فصل می‌شود اما موضوع بیماری در یک نظر از بیکاری هم مهمتر است. چون بیکار سالم حتی اگر کسی به او کمک نکند با استعداد ذاتی و کسب مهارت می‌تواند روی پای خود بایستد اما در بیماری رنج و درد طاقت فرساست.

رئیس جمهور به تقدس کار پزشکی اشاره کرد و گفت: کار پزشکی و به طور کلی ارائه خدمات درمانی به مردم لذت‌بخش است چرا که در بیمارستان شاهد ورود افراد با ناامیدی و درد هستند اما در زمان خروج آنها را با سلامت و دنیایی از امید به خانه می‌فرستند، حتی اسمش را می‌توان تولد دوباره گذاشت.

رئیس جمهور به شرایط بیمارستانهای کشور در گذشته اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیماران که به بیمارستان رجوع می‌کردند با مشکلاتی مواجه می‌شدند که درد و رنج بیماری‌شان را فراموش می‌کردند و حتی برخی از بیماران به دنبال عزرائیل می‌گشتند تا از این درد خلاص شوند که دولت این شرایط را تحقیر مردم و خارج از معیار اسلامی و انسانی می‌دانست.

ادامه دارد

کد N671027