دیوید کامرون: تهدید افراطیون تا چندین سال با ما خواهد ماند

تروريسم,انگليس

نخست‌وزیر انگلیس همزمان با پیوستن به راهپیمایی تاریخی علیه تروریسم که در پاریس برگزار شد گفت، خشونت افراط گرایان تا چندین سال به عنوان تهدیدی باقی می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "دیوید کامرون"، نخست‌وزیر انگلیس گفت: ما نیز در انگلیس با تهدید مشابهی یعنی تهدید افراط گرایی متعصبانه مواجه هستیم. این تهدیدی است که تا چندین سال با ما بوده است و من معتقدم که در سال‌های آتی نیز با ما خواهد بود.

وی افزود: انگلیس با هر راهی که بتواند با این تهدید مقابله خواهد کرد.

کامرون پس از حملات خونین در پاریس گفت: کاملا ضروری است که این رویدادهای فرانسه را بررسی کرده تا از آن‌ها پند بگیریم. همیشه نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را بیاموزیم و بررسی و تحلیل آنچه که در فرانسه رخ داد بسیار با اهمیت است.

متئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا نیز همزمان با خارج شدن از دفتر ریاست جمهوری فرانسه در پاریس برای پیوستن به این راهپیمایی تاریخی متعهد شد: اروپا در این چالش علیه تروریسم پیروز می‌شود.

همزمان با تجمع صدها هزار تن برای شرکت در راهپیمایی به منظور گرامی داشت یاد و خاطره 17 قربانی حملات تروریستی در پاریس، رنتزی به خبرنگاران گفت: امروز همه ما فرانسوی هستیم.

انتهای پیام

کد N671000