سیسی: نسبت به پدیده "جنگجویان خارجی" در سوریه هشدار داده بودیم

سوريه,مصر

رئیس جمهوری مصر اعلام کرد که وی پیشتر نسبت به خطر پدیده "جنگجویان خارجی" که در سوریه می‌جنگند و به کشورهای دیگر در منطقه نیز راه پیدا کردند، هشدار داده بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، "عبدالفتاح السیسی"، رئیس جمهوری مصر در مقر ریاست جمهوری این کشور با رونالد لاودر، رهبر کنگره جهانی یهودیان دیدار کرد.

در همین راستا "علاء یوسف"، سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد: لاودر در این دیدار اعلام کرد که با توجه بسیار گام‌های جدی رئیس جمهوری مصر را در دو سطح داخلی و بین المللی پیگیری می‌کند و وی همچنین از سخنرانی اخیر سیسی که در آن بر مقابله با افکار افراطی تاکید کرده بود، استقبال کرد.

لاودر تاکید کرد: همه مسئولان جامعه بین الملل باید همچون سیسی عمل کرده و جنگ علیه تروریسم را به شجاعت بپذیرد نه آنکه فقط بیانیه‌هایی در محکوم کردن اقدامات تروریستی صادر کند.

رئیس جمهوری مصر نیز خاطرنشان کرد که وی پیشتر نسبت به خطر پدیده "جنگجویان خارجی" که در سوریه آغاز شد و به کشورهای دیگر در منطقه کشیده شده است و حتی خود اروپا را نیز تهدید می‌کند هشدار داده بود.

سیسی با تاکید بر اهمیت همسو بودن تلاش‌های جامعه بین الملل جهت مقابله با تروریسم و ریشه کن کردن آن افزود: مقابله با تروریسم باید فراگیر باشد و تنها محدود به امور نظامی و امنیتی نباشد بلکه دیگر بخش‌ها از جمله بخش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را نیز در بر بگیرد.

انتهای پیام

کد N670915