داوود اوغلو: معیارهای دوگانه در برابر تروریسم قابل قبول نیست

تركيه,فرانسه

نخست‌وزیر ترکیه در جریان راهپیمایی «اتحاد» در پاریس تأکید کرد که نباید در مقابله با تروریسم استانداردهای دوگانه وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی،‌ احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه حملات به مساجد مسلمانان را محکوم کرد و نسبت به گسترش اسلام هراسی در اروپا هشدار داد.

وی در جمع خبرنگاران در سفارت ترکیه در پاریس گفت: این پیامی به تمام جهان است که همه باید با تهدید تروریسم مقابله کنند. همین حساسیت باید نسبت به حملات علیه مساجد و یا اسلام‌هراسی نیز وجود داشته باشد.

راهپیمایی روز یک‌شنبه در پاریس با حضور رهبران بیش از 40 کشور جهان از میدان جمهوری در مرکز پاریس آغاز شد و حدود 30 کیلومتر طول داشت. این راهپیمایی در اعتراض به حملات و گروگان گیری‌های اخیر در پاریس انجام شد که مجموعا 17 کشته برجای گذاشت.

احمد داوود اوغلو در ادامه سخنان خود گفت: موضع ترکیه کاملا مشخص است و ما به رویکرد خودمان ادامه می‌دهیم. تا زمانی که ترور وجود دارد ترکیه ارزش‌های یکسانی را در جهان دنبال می‌کند. نمی‌توان در این باره استانداردهای دوگانه داشت.

وی سخنان فرانسوا اولاند،‌ رئیس جمهوری فرانسه را در خصوص تروریست‌ها بازگو کرد و گفت کسانی که چنین حملات وحشیانه‌ای را انجام می‌دهند هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارند.

با این حال وی تاکید کرد که جامعه فرانسه باید این مساله را بررسی کند که چه عواملی باعث شده تا افراد مسلح دست به چنین حملاتی بزنند.

انتهای پیام

کد N670887