ظریف :هدف اصلی منطقه باید مبارزه با تروریسم باشد/برخی کشورها سیاست های اشتباه خود را اصلاح کنند

ایرنا نوشت:


 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تحولات منطقه ای گفت: ما باید در منطقه هدف اصلی را مبارزه با تروریسم و داعش قرار دهیم و برخی از کشورها لازم است سیاست های اشتباه قبلی خود را اصلاح کنند.

محمدجواد ظریف روز یکشنبه در دیدار «یو آنیس کاسولیوس» وزیر امورخارجه قبرس افزود: آینده سوریه باید به دست مردم این کشور رقم بخورد و جمهوری اسلامی ایران با ارایه طرح چهارماده ای به دنبال حل بحران سوریه بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات عراق گفت: ایران به استقرار دولت جدید در عراق کمک کرد و آمادگی داریم با تمام کشورهای منطقه جهت حل مشکلات منطقه ای همکاری کنیم؛ راه حل ها برای حل مشکلات منطقه بایستی قابلیت عملیاتی داشته باشد.

ظریف در ادامه ضمن تاکید بر ارتقاء مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و قبرس خاطرنشان کرد: روابط دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و قبرس در سطح خوبی قرار دارد.

وی ادامه داد: دو کشور قادر هستند با همکاری در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی سطح مناسبات خود را بیش از پیش افزایش دهند.

وزیر امورخارجه قبرس در خصوص روابط دو جانبه گفت: ما هیچ نگرانی در روابط دوجانبه نداریم و علاقه مند هستیم که روابط دو کشور در تمام زمینه ها ارتقاء یابد.

یو آنیس کاسولیوس افزود: افزایش بیشتر همکاری های فرهنگی و دانشگاهی نیز در دستور کار قرار دارد. در آینده هیات هایی از قبرس برای پیشبرد همکاری ها در زمینه های اقتصادی، انرژی و جهانگردی از جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهند کرد.

وزیر امور خارجه قبرس در رابطه با موضوعات منطقه ای بویژه سوریه گفت: علیرغم اینکه قبرس کشور کوچکی است اما موضوع سوریه از ابعاد مختلف برای آن اهمیت دارد و ما علاقه مند هستیم که مشکل سوریه هر چه سریعتر حل شود.

وی افزود: در حال حاضر مهمترین نگرانی کشورهای منطقه، داعش است و لازم است هر چه زودتر موضوع سوریه با همکاری کشورهای مختلف حل شود تا بتوان با داعش بطور موثرتر مبارزه کرد. جمهوری اسلامی ایران یک قدرت منطقه ای است و ایفای نقش این کشور در منطقه به حل مشکلات در منطقه کمک خواهد کرد.

وزیر امور خارجه قبرس در پایان این دیدار از محمد جواد ظریف جهت دیدار از کشورش دعوت رسمی به عمل آورد که مورد موافقت وزیر امور خارجه کشورمان قرار گرفت.

4545

کد N670567