اعتراض دیپلماتیک سوریه به ناکارآمدی دی‌ میستورا

سوريه,سازمان ملل متحد

دولت سوریه به نماینده سازمان ملل در امور بحران این کشور اطلاع داده است که سفر خود به دمشق را به زمان دیگری موکول کند اما تاکید کرده که از سفر نمایندگانی از سوی دی‌ میستورا به سوریه استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه السفیر لبنان، این اقدام دمشق در واقع واکنش و اعتراضی دیپلماتیک به عدم پیشرفت در تلاش‌های دی‌ میستورا برای حل بحران سوریه است و نشان می‌دهد که در عین حال نمی‌خواهد ارتباط با وی را به طور کامل قطع کند.

دی‌ میستورا قرار بود پیش از مذاکرات مسکو میان مخالفان و نمایندگان دولت سوریه، به دمشق سفر کند و با مسئولان این کشور در مورد آخرین شرایط و وضعیت حاکم بر روند مذاکرات، گفت‌وگو کند.

دولت سوریه در پیام خود به دی‌ میستورا از وی خواسته تا سفر برنامه ریزی شده خود به دمشق را به وقت دیگری موکول کند و تاکید کرده که از پذیرش نمایندگانی از طرف دی‌ میستورا برای حل مسائل باقی مانده استقبال می‌کند.

مذاکرات قریب الوقوع روسیه و عدم پیشرفت دیمستورا در حل بحران سوریه و نیز حمله اخیر جبهه النصره به شهرک‌های شیعه نشین نبل و الزهرا در حومه حلب از دلایل اصلی رد درخواست دی‌ میستورا برای سفر به دمشق است.

انتهای پیام

کد N670211