معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح:

بسیج سازندگی روند رو به رشدی را در آبادانی کشور داشته است

سیاست داخلی

بسیج سازندگی همان کارهای جهاد سازندگی را با نگاهی عمیق تر، علمی تر، با تجربیات بیشتر و جدیدتر و با دغدغه بیشتر دنبال می کند.

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: بسیج سازندگی در حقیقت آرمان انقلاب اسلامی محسوب می شود.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ حسین صالحی اصل، معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بسیج سازندگی در حقیقت آرمان انقلاب اسلامی محسوب می شود و در واقع بسیج سازندگی در روزهای اول انقلاب اسلامی متولد شد.

وی در ادامه افزود: بسیج سازندگی در ابتدای انقلاب با عنوان جهاد سازندگی پا به عرصه گذاشت و دغدغه آن ساختن ایران اسلامی بود، زیرا حضرت امام خمینی(ره) فرموده بودند که «کشور ما را خراب کردند و باید سازندگی با قوت تمام آغاز شود».

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش پررنگ بسیج سازندگی در بازسازی میهن اسلامی، اظهار کرد: با فرمان امام(ره) حرکت به سمت سازندگی ایران اسلامی آغاز شد، اما مدتی بسیار اندکی از جهاد برای آبادانی و بازسازی ایران گذشته بود که جنگ تحمیلی آغاز شد و امکانات به سمت سازندگی جنگ روانه شد.

صالحی اصل با تاکید بر نقش موثر جهاد سازندگی در طول 8 سال دفاع مقدس، تصریح کرد: متاسفانه با ادغام وزارت جهاد سازندگی با وزارت کشاورزی، یک خلاء در کشور به وجود آمد و جهاد سازندگی آن هویت اصلی خود را از دست داد.

وی گفت: در همین راستا با عنایت مقام معظم رهبری، جهاد سازندگی به بسیج سازندگی برای خدمت به روستائیان و مناطق محروم و کم برخوردار کشور، تبدیل شد.

معاون بسیج ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش بسیج سازندگی در کشور، عنوان کرد: بسیج سازندگی همان کارهای جهاد سازندگی را با نگاهی عمیق تر، علمی تر، با تجربیات بیشتر و جدیدتر و با دغدغه بیشتر دنبال می کند.

صالحی اصل بیان کرد: بسیج سازندگی در طی این چند سال کارهای بزرگی را انجام داده است و خوشبختانه روند رو به رشدی را در آبادانی و سازندگی کشور عزیزمان داشته و خبرهای بسیار خوبی در رابطه با سازندگی توسط بسیج سازندگی در مجلس شورای اسلامی و جو جامعه تاکنون داشته ایم.

وی با تاکید بر بی ادعا بودن فعالیت بسیج سازندگی، گفت: فعالیت های بسیج سازندگی یا در مناطق محروم برای رفع محرومیت است و یا در نقاطی برای کشف گنجینه ها است، بدین معنا که ما در نقاطی از کشور بسترهای مناسب و نیروهای فعال داریم، اما سازماندهی نداریم که این جمع‌آوری نیروها و امکانات را مدیریت کند و اقتصاد کشور شکوفاتر شود تا بدین وسیله از بسیاری از مشکلات اقتصادی عبور کنیم و بسیج سازندگی این مهم را انجام می دهد.

کد N670207