تصویب فهرست کالاهای فرهنگی تبصره14 قانون بودجه 93 در هیات‌دولت

هيات دولت

بر اساس قانون بودجه سال 1393، دولت مکلف است در سال جاری علاوه بر عوارض دریافتی برای واردات کالا و محصولاتی که به نوعی آثار یا استفاده فرهنگی دارند از قبیل لوازم صوتی و تصویر و لوح فشرده، چهار درصد به تعرفه این گونه کالاها و محصولات افزوده و دریافت نماید.

هیئت وزیران در همین راستا در جلسه 10 /10 /1393 مصادیق کالاهای فرهنگی که مشمول افزایش تعرفه خواهند شد را مشخص نمود. این لیست حاوی 69 کالای فرهنگی است و مشمول مواردی چون آگهی و نشریات، تصاویر، عکس ها، بلندگو، نوار کاست و غیره می شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،متن مصوبه به شرح زیر است :

1- مصادیق کالاهای فرهنگی موضوع تبصره 14 قانون بودجه سال 1393 کل کشور که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، تعیین می‌شود.

2- این تصویب‌نامه از تاریخ ابلاغ، لازم‌الاجرا است.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ 14/ 10/ 1393 به وزارخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی ، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

در تبصره 14 قانون بودجه سال 1393 کل کشور آمده است : دولت مکلف است علاوه بر عوارض دریافتی برای واردات کالا و محصولاتی که به نوعی آثار یا استفاده فرهنگی دارند از قبیل لوازم صوتی و تصویری و لوح فشرده، چهاردرصد 4% به تعرفه این گونه کالاها و محصولات افزوده و دریافت نماید و منابع حاصل را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند. درآمد حاصله از محل ردیف 530000 جدول شماره 9 این قانون اختصاص می‌یابد.

کد N670070