نماینده ارومیه: حضور لاریجانی در آذربایجان غربی موجب خوشحالی مردم شد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان غربی و حضور ایشان در جلسات متعدد با مدیران اجرایی، شورای تامین استان و حضور در همایش وحدت و امنیت که با حضور علمای اهل سنت و تشیع برگزار گردید، باعث خشنودی و خوشحالی مردم آذربایجان غربی شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جواد جهانگیرزاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود ضمن ادای احترام به شهیدان انقلاب و استان آذربایجان گفت: بدین‌وسیله از جانب همکارانم در مجلس شورای اسلامی، استاندار و نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان غربی از دکتر لاریجانی تقدیر و تشکر می‌کنم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به صحبت‌های اخیر مقام معظم رهبری درخصوص ضرورت پاسداشت حماسه 9 دی، گفت: 9 دی یک روز مهم است و پاسداشت آن یک امر جدی است و کسانی که خواسته یا ناخواسته به تضعیف این یوم‌الله می‌پردازند، بدانند که 9 دی یوم‌الله بود و یوم‌الله باقی خواهد ماند.

وی ادامه افزود: آنچه که در جریان فتنه 88 گذشت یک کودتای تمام عیار علیه انقلاب اسلامی بود و کسی یادش نرفته است که در فتنه 88 افترا و بهتان عظیمی علیه انقلاب اسلامی و نظام مظلوم اسلامی مطرح شد. آنچه که رخ داد یک حرکت هماهنگ بین‌المللی با رهبری غرب و توسط عناصر داخلی آنها بود با کسانی که سوابق مثبتی در کارنامه خود داشتند، اما مهم این است که آنها چگونه عمل کردند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: عناصر فتنه مهمترین کشور دموکراتیک منطقه را با یک بحران بزرگ مواجه کردند. یادمان نرفته است که آنها سرمایه اصیل نظام اسلامی را به هدر دادند. سرمایه‌ای که توسط خون مطهر شهدای انقلاب جمع شده بود که همان اتحاد میان ملت و رهبری انقلاب بود. یادمان نرفته است که اتفاقات سال 88 دشمن را نسبت به نظام جمهوری اسلامی پررو کرد و باعث گسترش و تمدید تحریم‌ها و تشدید فشارها به ملت ایران به ویژه طبقه محروم شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: یادمان نرفته است که فتنه 88، رژیم صهیونیستی را امیدوار کرد، یادمان نرفته است انگلیسی‌های مکار را نسبت به آینده کشور امیدوار کرد که می‌توانند با کودتا یک حکومت مردمی را ساقط کنند، یادمان نرفته است آمریکایی‌ها به صورت لجام‌گسیخته علاوه بر استفاده از سرویس‌های اطلاعاتی و استفاده از یک امپراطوری رسانه‌ای بزرگ که یک دلار را هم بی‌جهت هزینه نمی‌کنند، میلیون‌ها دلار هزینه کردند و خدا را شکر کنیم به مدد خون شهدا و خانواده مقاوم و عناصر حزب‌اللهی، این ایستادگی شکل گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از فضای سیاسی کشور، گفت: این روزها نداهای متفاوتی می‌شنویم، این نداها متناسب با ظرفیت انقلاب و آنچه که نظام می‌خواهد نیست، کسانی که به دنبال ایجاد تفرقه در میان صفوف ملت بودند، کسانی که میان عناصر وفادار به نظام و رهبری اختلاف ایجاد کردند، کسانی که با حرف‌ها و دشنام‌ها و سخنان گزنده خودشان،‌ خانواده شهدا و همه مسئولان نظام را دچار ناراحتی کردند، امروز باید مجازات خود را تحمل کنند. نظام اسلامی سر سوزنی خلاف قانون با کسانی که دچار لغزش شده‌اند، برخورد نکرده و نخواهد کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچه که امروز ما را وادار می‌کند بایستیم، همان پیام شهید احمدی‌روشن و شهید مهدی باکری است. بدون توجه به تفرقه‌ها، 9 دی متعلق به همه مردم ایران است. 9 دی یک سرمایه ملی متعلق به ملت و رهبری است. همه مردم ایران در 9 دی شریک بودند و ان شاالله 9 دی همیشه یوم‌الله خواهد بود.

انتهای پیام

کد N669994